niedziela, 17 stycznia 2016

1% dla Agatki z Lipowej ...


Kochani !!!


Zbliża się okres rozliczania PIT-ów, a zatem powinniśmy zdecydować komu przeznaczyć nasz 1% podatku.

My mamy dla Was propozycję.
Oto Agatka z Lipowej !!!

Ta Ślicznotka urodziła się 13 grudnia 2014r. Kilka dni po jej narodzinach okazało się, że jest chora na fenyloketonurię - nieuleczalną chorobę metaboliczną o podłożu genetycznym. 

 Fenyloketonuria polega na nieprawidłowej przemianie jednego z aminokwasów białka- fenyloalaniny, która gromadząc się w nadmiarze staje się toksyczna. Nieleczona fenyloketonuria w szybkim tempie prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń komórek mózgowych, a co za tym idzie do niedorozwoju umysłowego i fizycznego.

 Dieta Agatki pozbawiona jest wielu produktów: mięsa, nabiału, jaj, warzyw strączkowych, różnego rodzaju zbóż i wielu innych składników - mówi pani Katarzyna, mama dziewczynki -
Do prawidłowego rozwoju, potrzebna jest specjalna dieta niskofenyloalaninowa. Jednakże produkty niskobiałkowe, zastępujące powyższe składniki  są bardzo drogie i niestety w naszym kraju nierefundowane.
Dlatego, każdemu kto zechce przeznaczyć dla Agatki 1% swojego podatku będziemy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy. 
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone głównie na żywność Agatki. 


JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ???

To bardzo proste! W odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które są zatytułowane "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacjo pożytku publicznego OPP") wpisujecie numer KRS, wyliczoną kwotę  i cel.

Warto wiedzieć !
 Jeżeli nie przekażecie 1% , wówczas te pieniądze i tak nie trafią do Waszej kieszeni, tylko idą na rzecz Skarbu Państwa. 
Dlatego nie zastanawiajcie się nad decyzją...
 Prosimy, pamiętajcie przy rozliczeniu o Agatce!!!


KONTAKT z mamą Agatki:
Katarzyna Biegun
katarzyna.biegun@op.pl
tel. 511 035 452
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)