poniedziałek, 2 maja 2016

Wywieś FLAGĘ!


 Dziś 2 maja, poniedziałek, niby zwykły dzień pracy,a  jednak wiele osób cieszy się długim majowym weekendem. 

Pomimo tego nie zapominajmy o najmłodszym święcie państwowym, który właśnie dzisiaj obchodzimy. 

To  Dzień Flagi Rzeczypospolitej. 

Święto to wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. i  obchodzone jest między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. 

Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

Oprócz Polski, święto własnej flagi obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji, Finlandii,  Ukrainie, na Litwie, w Meksyku, Argentynie i Chinach.

Do niedawna nie wolno było wywieszać flag w inne dni niż świąteczne. Zabraniała tego ustawa z 1980 roku. Jednak od kiedy  Sejm znowelizował ustawę o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, symbole narodowe można uwidaczniać bez ograniczeń. Oznacza to, że mogą być one użyte kiedy tylko chcemy, pod jednym warunkiem - że otoczy się je należną czcią i szacunkiem.

Zatem, pokażmy swoją miłość do Ojczyzny
 i  wywieśmy flagi !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)