poniedziałek, 8 maja 2017

Gratulacje dla Biblioteki w Lipowej ...


Według opublikowanego przez Bibliotekę Śląską w Katowicach sprawozdania z działalności bibliotek publicznych województwa śląskiego w roku 2016 - Lipowa zdecydowanie się wyróżniła!


II miejsce w woj. śląskim
w kategorii „Spotkania autorskie w bibliotekach gminnych”. 


Przed Lipową znalazła się tylko biblioteka w Psarach. W tej kategorii, pod uwagę wzięto prawie 70 bibliotek, które zorganizowały choć jedno spotkanie autorskie. W tym roku Dyskusyjny Klub Książki w Lipowej, który działa pod patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry, dzięki poszerzeniu oferty spotkań autorskich ma zamiar jeszcze poprawić ten wynik.

 

Już dzisiaj Lipową odwiedzi Edyta Świętek - polska pisarka, autorka powieści obyczajowych, w tym historii z wątkiem kryminalnym (TUTAJ)
Na spotkanie zapraszamy na godz. 17.00.


W maju pojawi się także Marcin Mamoń (26 maja) oraz Jolanta Reisch-Klose (31 maja). Czerwiec to spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewska (14 czerwca). 

Szczegóły dotyczące spotkań na bieżąco można śledzić na fejsbukowej stronie biblioteki TUTAJ ***

Autorzy sprawozdania o spotkaniach autorskich: 
Myśląc o tym, czy organizować spotkania autorskie warto przywołać słowa Adolfa Rudnickiego, który zauważał, iż „Kraj nie może żyć bez pisarzy, nie ma bez nich radości życia. Wszędzie panuje głód spotkań, które przydają szarościom błękitu. Nie ma życia bez wymiany blasków, bez krzyżowania się świateł”. Wiele bibliotek w województwie śląskim docenia ogromną rolę jaką w promowaniu czytelnictwa, ale też w samorozwoju czytających odgrywa spotkanie z pisarzem, poetą. Człowiek, który pisze również potrzebuje rozmów ze swoimi miłośnikami, cytowany już Rudnicki apelował: „Pisarze, nie unikajcie spotkań! Wrócicie bogatsi o świadomość, że jesteście potrzebni ludziom, a więc i sobie”. Ta swoista transakcja wiązana, by twórca i odbiorca dzieła spotkali się poza książką sprawia, że spotkania autorskie cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza, gdy zapraszani goście są rozpoznawalni medialnie i cenieni przez czytelników, nawet wbrew krytyce literackiej. ŹRÓDŁO:
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)