Strony

wtorek, 26 czerwca 2018

Odsłonięcie tablicy Świętych Kawalerów Orderu Uśmiechu w Leśnej...


W piątek, 15 czerwca 2018r. w Rabce rozpoczęły się Międzynarodowe Obchody Jubileuszu 50-lecia Orderu Uśmiechu.  Zakończenie miało miejsce w niedzielę, 17 czerwca w Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej.


Po wieczornej Mszy Świętej  została odsłonięta i poświęcona tablica Świętych Kawalerów Orderu Uśmiechu – Św. Jana Pawła II i Św. Matki Teresy z Kalkuty – Patronów Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
Odsłonięcia dokonał minister Marek Michalak Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu  wraz z zgromadzonymi dziećmi. 

Tablicę poświęcił ks. proboszcz Piotr Sadkiewicz. 

W uroczystości udział wzięła także Batia Gilad - przewodnicząca Międzynarodowego Stowarzyszenia Korczakowskiego z Izraela oraz Ewa Chrobak - autorka Orderu. Obecni byli też Kawalerowie Orderu Uśmiechu ze Śląska.

Nie zabrakło licznego grona parafian, w tym przedstawicieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Leśnej i Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Siennej, członkiń KGW Leśna i KGW Sienna, druhów z OSP Leśna i OSP Sienna, a także Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lipowianie.

Najmłodsi otrzymali pamiątkowe magnesy z logiem Orderu Uśmiechu.Taka uroczystość wymaga uwiecznienia... 
czas na wspólne zdjęcia...


Chętni mogli także zdobyć autografy z osobistą dedykacją od gości.

Na koniec proboszcz parafii ks. Piotr Sadkiewicz oprowadził gości po świątyni, w której mogli obejrzeć licznie zgromadzone relikwie Świętych i Błogosławionych. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdziecieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)