Strony

piątek, 29 września 2023

Zapraszamy na jutrzejsze zawody do Twardorzeczki...

Już JUTRO, 30 września przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, odbędzie się MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI "PUMPTRACK". 

Wydarzenie wpisane w kalendarz Polskiego Związku Kolarskiego, po raz pierwszy zagości w naszych  okolicach. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Lipowa Jan Góra.

Rozpoczęcie zawodów o godz. 14.45. 

Szczegóły na plakacie...

Pumptrack w Twardorzeczce, został oddany do użytku rok temu, dzięki pozyskanym przez gminę Lipowa środkom zewnętrznym i cieszy się wielką popularnością. Dodatkowo spełnia wymogi, które pozwalają organizować na nim właśnie takie oficjalne zawody. 

To największy tego typu obiekt w regionie. Składa się z dwóch torów. Pierwszy dla starszych o długości ok. 150 m, drugi mniejszy, dla dzieci o długości ok. 50 m.

Skoro wspomnieliśmy o torze dla dzieci, to mamy niespodziankę, która z pewnością ucieszy niejednego małego rowerzystę.

Otóż sobotniemu wydarzeniu, towarzyszyć będą MINI ZAWODY ROWEROWE.

Zapisy odbędą się na miejscu w godz. 11.00 do 12.00.
 Kategoria wiekowa 2-3 latki oraz 4-5 latki.


Start dziecięcych zawodów o godz. 12.00. 

Udział bezpłatny! 
Upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników.
 Dla najlepszych z najlepszych medale.




Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 28 września 2023

Zapraszamy do Lipowej na wystawę plenerową...

Zapraszamy do Lipowej na niezwykłą wystawę plenerową zatytułowaną „WERKI. WAJDA. Renata Pajchel”, która powstała z inicjatywy Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajda w Warszawie z okazji „95. Urodzin Wajdy”. 

Wystawa fotograficzna jest hołdem dla dwójki wybitnych artystów, którzy związali ze sobą swoje zawodowe życie – Andrzeja Wajdy, reżysera, którego nie ma z nami od 2016 roku i  Renaty Pajchel, artystki fotografii zmarłej latem 2020 roku. 

Wystawa nigdy nie był prezentowana w naszym regionie, a pierwszy raz pokazano ją w 2021 roku w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Alejach Ujazdowskich. 

W Lipowej będzie można oglądać ją do końca października br. przy budynku zrewitalizowanej „Wikarówki” w Lipowej (obok Kościoła św. Bartłomieja). 

WIĘCEJ O WYSTAWIE...

Werk, jeśli odwołać się do fachowych definicji, to specyficzny, użytkowy i jak by się wydawało, mało artystyczny gatunek fotografii. To zdjęcie dokumentujące cały plan filmowy oraz ekipę w trakcie pracy, które, w odróżnieniu od fotosu, naśladującego ustawienie kamery, nie jest odzwierciedleniem kadru filmowego. Werki zwykle wykonywane są na zlecenie producenta filmu i wykorzystywane potem jako materiał reklamowy, bywają też pamiątką z planu lub dokumentacją jego detali. 

Renata Pajchel urodziła się w 1942 w Warszawie, zmarła w 2020 roku. To fotograficzny autorytet i pierwsza polska autorka werków, która nie tylko wypromowała w Polsce ten lekceważony wcześniej filmowy zawód, ale również ustawiła w nim poprzeczkę bardzo wysoko, podnosząc go do rangi sztuki. Ukończyła Wydział Operatorski łódzkiej Szkoły Filmowej, jednak nigdy nie stanęła za kamerą – wybrała aparat fotograficzny. W fenomenalny sposób doprowadziła do całkowitej zmiany myślenia o pracy fotografa na planie; jej prekursorskie podejście, porzucające statyczność ujęcia na rzecz reporterskiej dynamiki, sprawiło, że uchwycone przez nią kadry ujmują realizmem. Jest w nich uważność, odwaga, wyczucie kompozycji  i przede wszystkim –  intuicja właściwej chwili gdy ruch, spojrzenie i gest tworzą jedyny w swoim rodzaju i godny zapamiętania moment. Kiedy spojrzymy na publikacje polskich fotosów filmowych z ostatnich 50 lat, uświadamiamy sobie, że werki Renaty Pajchel często znane były publiczności lepiej niż fotosy w z filmów. Najsłynniejsze zdjęcia Andrzeja Wajdy przy pracy są również jej autorstwa. 

Renata Pajchel rozpoczęła współpracę z Wajdą przy filmie „Wszystko na sprzedaż”. Przekonała go do siebie pewnością, z jaką broniła własnego wyboru zdjęć, które miały posłużyć jako materiał reklamowy. Nigdy później nie wątpił już w jej racje i intuicję. Współpracowali przez 30 lat przy ponad dwudziestu produkcjach, między innymi „Weselu”, „Człowieku z marmuru”, „Ziemi obiecanej”, „Dantonie”, „Biesach”, „Korczaku” czy „Katyniu”.  Podczas kręcenia filmu „Panny z Wilka” artystka mówiła: „Wajda obserwując, jak ustawiam i wykonuję zdjęcie, kazał jeszcze raz kręcić scenę tak, jak ja robiłam zdjęcia. Takie sytuacje należą do rzadkości, ale przynoszą największą satysfakcję fotosiście”. 

W polskiej fotografii filmowej niepodzielnie panuje opinia, że historia zawodu fotosisty i autora werków dzieli się na dwa rozdziały: przed Renatą Pajchel i po niej. 
Przed nią ten zawód był drugorzędny, a fotosistów nikt nie cenił – mówi o wpływie fotografki na branżę filmową jej przyjaciel, polsko-amerykański producent filmowy, scenarzysta i reżyser Andrzej Krakowski. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdziecie w naszej galerii TUTAJ!







ŹRÓDŁO:
Gmina Lipowa

wtorek, 26 września 2023

U nas wspaniałe Babie Lato...

 Od kilku dni mamy jesień, ale pogoda wcale na to nie wskazuje. Po deszczowym weekendzie, wróciło słońce i aktualnie u nas prawdziwe Babie Lato. Temperatura ponad 25 stopni, błękitne niebo i jest cudownie... Taka pogoda potrwa do najbliższego piątku. Wykorzystajcie aurę na maksa, nie siedźcie w domach. Przed lub po pracy udajcie się na spacer, chociaż krótki... Na pewno nie będziecie żałować!

 Zobaczcie, jaką piękną mamy jesień w naszej malowniczej gminie Lipowa. A takie wspaniałe widoki czekają na Was na Nowym, tj. górka nad strażnicą OSP Ostre. 


A z samego rana nasza gmina znalazła się pod pierzynką. Mgła zeszła ok. 10.00 odsłaniając nasze wspaniałe Skrzyczne. 
Pozdrawiamy z Lipowej i życzymy wszystkim udanego dnia!




wtorek, 12 września 2023

Dożynki w Lipowej 2023...

  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 15 sierpnia. To jedno z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W tym roku ten dzień wypadł we wtorek.   

Matka Boża Zielna to patronka ziemi i bujnej roślinności, ma w opiece plony, cały dorobek rolników, a także strzeże naszego domostwa.  Tego dnia przynosimy do kościoła bukiety i wianki z polnych kwiatów, zbóż i ziół. Poświęcone, mają nam zapewnić owocne zbiory w następnym roku.

Piękna pogoda rozpieszczała nas od samego ranka... było słonecznie i ciepło :)


W kościele św. Bartłomieja w  Lipowej dożynkowe dekoracje ozdobiły wnętrze świątyni. 


Członkinie Koła Gospodyń  Wiejskich w Lipowej przyniosły również wypieczony z tegorocznych ziaren chleb, wieniec dożynkowy oraz kolorowe bukiety. 


Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godz. 11.30. Nabożeństwo odprawił ks. proboszcz Jan Kudłacik. W trakcie Eucharystii, kapłan poświęcił przyniesione dary i pęki kwiatów. Udzielił także błogosławieństwa na następny rok zbiorów.  Kazanie wygłosił nasz rodak z Lipowej ks. prof. Władysław Zuziak, kierownik Katedry Etyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.


We mszy dziękczynnej udział wzięły członkinie KGW Lipowa, wójt gminy Lipowa Jan Góra wraz z małżonką, sekretarz gminy Krystyna Kućka, radna powiatowa Jadwiga Jakubiec, radny powiatowy, nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek, radni z gminy Lipowa: Ewa Jasek, Katarzyna Skrzypek, Jan Caputa, Piotr Caputa, Czesław Miklusiak, Jan Sołtysik (sołtys Lipowej),  a także druhowie z OSP Lipowa oraz mieszkańcy.


Po Nabożeństwie gospodynie czekały na wiernych z koszami pełnymi domowych ciast. 


Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.


Następnie gospodynie wraz z zaproszonymi gośćmi udały się do Wikarówki na poczęstunek.


Wszystkich przybyłych powitała przewodnicząca KGW Lipowa Halina Piecuch, która wręczyła wójtowi chleb dożynkowy. Następnie  włodarz gminy podziękował gospodyniom za pracę i  trud jaki wkładają w działalność koła.


Na wszystkich gości czekał wspaniały, domowy poczęstunek. 


Czas przy wspólnych rozmowach minął niepostrzeżenie. To było niezwykle radosne popołudnie. 


Zapraszamy do galerii, gdzie czeka na Was WIĘCEJ ZDJĘĆ z uroczystości KLIKNIJ - TUTAJ. 


***
Tego samego dnia, dożynki odbyły się również w parafii św. Michała Archanioła w Leśnej. Tegoroczne świętowanie połączone zostało z jarmarkiem dobroczynnym dla Michałka Sowy. 
 Szczegóły na stronie parafii TUTAJ. 

poniedziałek, 4 września 2023

Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2023... RELACJA

 Tegoroczne Dni Śliwkowej Gminy Lipowa odbyły się w pierwszy sierpniowy weekend, 5 i 6 sierpnia  w samym centrum Lipowej, na Placu 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przy największym Pomniku Śliwki w Polsce i na przeciwko największego śliwkowego muralu na Żywiecczyźnie.

To były dwa wspaniałe dni, pełne dobrej muzyki, pysznego regionalnego jedzenia i atrakcji dla dzieci. Podobnie, jak w poprzednich latach, święto gminy przyciągnęło mnóstwo mieszkańców i turystów spragnionych wspaniałej zabawy.

Na szczęście wydarzenie nie pokrzyżowała pogoda, choć o mały włos i mogło być inaczej... Od kilku dni meteorolodzy zapowiadali, że pierwsza sobota i niedziela sierpnia będzie deszczowo-burzowa. To miał być najgorszy weekend tego lata. Internetowe mapki wskazywały na ogromne opady z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi.  Wszyscy szykowali się na najgorsze. W sobotę otrzymywaliśmy od Was mnóstwo zapytań co z wydarzeniem, czy się odbędzie, czy koncerty zostały odwołane. Patrząc na mapki pogodowe, sami nie mogliśmy uwierzyć w to co widzimy, ale ulewy, które kierowały się wprost na nas, cudem nas omijały. W sobotnie popołudnie dotarł do nas jedynie chwilowy deszczyk. To było niesamowite, tym bardziej, że ze względu na intensywne opady i burze, liczne imprezy wokoło zostały przerwane lub wręcz odwołane. 

Z kolei w niedzielę nie nie było już tak różowo. Deszcz towarzyszył nam przez cały dzień, momentami lało jak z cebra. Organizatorzy jednak postanowili nie odwoływać imprezy, tym bardziej, że tego popołudnia miały bawić się dzieci. Atrakcje przeniesione zostały pod ogromny namiot, gdzie powstał prawdziwy raj dla najmłodszych. Relacjonowaliśmy na żywo co się dzieje i wiemy od Was, że dzięki temu wielu z Was przyszło na rodzinne świętowanie. 


Ok, po tej obszernej wzmiance pogodowej ;) przechodzimy do szczegółów, czyli tego co Was najbardziej interesuje. 

I DZIEŃ DNI GMINY LIPOWA

Pierwszy dzień prowadzili: znany i lubiany, nie tylko w powiecie żywieckim, Dawid Stasica oraz  kabareciarz i satyryk Adam Grzanka.

Dni Śliwkowej Gminy Lipowa rozpoczęły się naprawdę mocnym brzmieniem. Wydarzenie otwarli nasi uzdolnieni mieszkańcy - Kuba Hodi i Kuba Flaka 👏 Młodzi artyści zagrali utwory niemieckiego zespołu Rammstein.  Usłyszeliśmy fenomenalną mieszankę coverów z gatunku industrial metal

Po tej niezwykle energicznej wiązance, na scenie pojawił się nasz wspaniały Regionalny Zespół  Pieśni i Tańca  Lipowianie.  Występ Lipowian, to była prawdziwa uczta dla zmysłów. Jak zawsze profesjonalizm w pełnej krasie. Ludowe pieśni, regionalne tańce i przepiękne stroje.

 Do tego nasze małe lipowskie skarby, które na scenie oprócz znakomitego występu, zaprezentowały mnóstwo słodyczy i uroku. Rośnie nam uzdolnione pokolenie, które kocha folklor, a swoimi występami potrafi zachwycić i wzruszyć jednocześnie. Te dzieci, to nasze wielkie dobro i powód do dumy. Brawo!

Lipowianie za swój występ otrzymali gromkie brawa. Zaś wójt gminy Lipowa Jan Góra podziękował zespołowi za wspaniałe szerzenie kultury i wręczył piękne kwiaty kierownik Brygidzie Sordyl oraz choreograf Paulinie Skrok.

Kolejno na lipowskiej scenie zagościła krakowska grupa SMINGUS o polsko-angielsko-amerykańskim składzie.  Grupa zaprezentowała rockowe kawałki, z elementami folku i funku.  


Pora na oficjalne otwarcie Dni Śliwkowej Gminy lipowa 2023! 

Wszystkich mieszkańców, turystów i zaproszonych gości powitał wójt gminy Lipowa Jan Góra.


 Towarzyszyła mu sekretarz gminy Krystyna Kućka oraz radni: Katarzyna Skrzypek, Ewa Jasek, Ewa Legut, Krystyna Małysa-Brodka, Maria Binda-Sapeta,  Ewa Urbańska, Andrzej Binda, Jan Caputa, Piotr Caputa, Jerzy Łodziana, Czesław Miklusiak, Piotr Wandzel, Jan Sołtysik (sołtys Lipowej), Tadeusz Pawlus (sołtys Ostrego) oraz sołtys Leśnej Bogusław Biernat i sołtys Siennej Janusz Szymański. 


Wśród zaproszonych gości pojawili się także,  m.in.:  minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Pudaposeł Małgorzata Pępek, poseł Kazimierz Matuszny, starosta żywiecki Andrzej Kalata, wicewojewoda śląski Jan Chrząszczradna powiatu żywieckiego Jadwiga Jakubiec, radny powiatu żywieckiego, nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek, wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, a także właściciel m.in. firmy "Lipowe Wzgórza" Piotr Wawrzaszek z małżonką. 

Gościom wręczono domowe kołacze oraz przepiękne bukiety wykonane przez uzdolnione florystki z Kwiaciarni Lilia.

Następnie wójt zaprosił gości na stoiska, w których królowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.  Wspaniałe gospodynie ugościły wszystkich po królewsku. 


Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych fotek. 

KGW LIPOWA


KGW LEŚNA


KGW SŁOTWINA


KGW SIENNA


KGW OSTRE


KGW TWARDORZECZKA


Zapewniamy, że obok namiotu KGW nikt nie przechodził obojętnie. Wokoło unosiły się wspaniałe zapachy, a uśmiechnięte gospodynie zapraszały na degustacje. 
 Każde z kół serwowało swoje popisowe dania. Można było skosztować same pyszności, w tym wyjątkowe nalewki własnej  roboty. 


Naszym gospodyniom osobiście podziękował wójt gminy Lipowa Jan Góra, który zaprosił przewodniczące na scenę, gdzie wręczył paniom piękne bukiety.

Oprócz wspomnianych stoisk KGW, czekała bogata oferta kulinarna, gdzie można było nabyć dania z grilla, fast-foody, a także zimne i ciepłe napoje. 

Przez cały czas, nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP, ochroniarze i ratownicy medyczni. Ze względów bezpieczeństwa, na czas trwania imprezy, zamknięty został odcinek drogi powiatowej na ul. Wiejskiej od skrzyżowania przy strażnicy do stacji benzynowej. Wyznaczony został odpowiednio oznakowany objazd i przygotowano liczne miejsca parkingowe. 


Wracamy do naszych muzycznych gwiazd i od razu przedstawiamy Wam prawdziwą petardę z Zawoi, która wystąpiła na lipowskiej scenie.  

Kto był, ten wie. Kto nie był, musi nam wierzyć na słowo.  Wspaniałe góralskie głosy, folkowe utwory, niesamowita energia, a to wszystko w połączeniu z muzyką rockowa. Zespół PotOCK, bo o nim mowa, zafundował publiczności wyjątkową ucztę.  Tego zespołu nie da się zapomnieć! 

Przy okazji, mała wzmianka na temat sceny, która jak pewnie zdążyliście zauważyć była ogromna, w pełni profesjonalna, z telebimem, dzięki któremu z nawet najdalszych miejsc było widać co dzieje się na scenie. A jeśli ktoś jeszcze nie wie, to dodamy, że już w przyszłym roku będziemy mieli własną scenę, której budowa właśnie się rozpoczęła. 


Do Lipowej przyjechała niezwykle energiczna Orkiestra Na Dużym Rowerze / Big Bike Orchestra Towarzyszył jej nieodzowny atrybut zespołu, czyli sześcioosobowy rower.  Muzycy zaprosili publiczność do wspólnej wyprawy przez różne gatunki i style muzyczne. To była wspaniała muzyczna podróż, za którą grupa otrzymała gromkie brawa.


Podczas koncertu pojawił się wspomniany deszcz, ale atmosfera była tak gorąca, że chyba nikomu to nie przeszkadzało.


Pora na GWIAZDĘ WIECZORU, ale najpierw prezenty... 

Jak dobrze wiecie, jest u nas taka tradycja, że  gwiazda Dni Gminy Lipowa otrzymuje piernikowy prezent. Piernik dla gwiazd wykonuje Anna Knapek z Koła Gospodyń Wiejskich w Twardorzeczce. Wypiek z wyglądu  jest zawsze perfekcyjny, a jeśli chodzi o smak, to możemy się tylko domyślać, ale znając specjały pani Ani, z pewnością jest wyśmienity!

Zatem przypomnijmy...

Wielkie piernikowe serce otrzymał w 2017r. zespół BRATHANKI

Fotorelacja dostępna na naszej stronie TUTAJ.

Po raz pierwszy "Piernikowa Płyta" wręczona została podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa w 2018r. Otrzymał ją zespół WILKI

Relacja dostępna TUTAJ.


Trzecią gwiazdą, który otrzymała słodką niespodziankę, a zarazem drugim zespołem, który otrzymał piernikowy krążek był zespół ENEJ, który gościł podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa w 2019r. 

Fotorelacja dostępna TUTAJ.

A w zeszłym roku, słodka płyta powędrowała do zespołu HAPPYSAD.  Oprócz głównego krążka, członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe pierniki z motywem lipowskiej śliwki Bronki. 

Relacja dostępna TUTAJ

A w tym roku do kogo powędrowała piernikowa płyta? Piątą gwiazdą, która otrzymała przysmak i równocześnie czwartą, która otrzymała słodką płytę, jest zespół... LADY PANK !

Wręczenia piernikowego krążka, odwzorowującego jubileuszowe wydanie płyty LP odbyło się za kulisami, tuż przed koncertem. 


A teraz pora na muzyczne szaleństwo... 

Kiedy na scenę weszli muzycy zespołu Lady Pank, widownię ogarnęła eksplozja radości. Wcale się nie  dziwimy, bo sami nie mogliśmy doczekać się tej grupy. 


Zespół LADY PANK to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych, a szczegółową historię grupy znajdziecie na ich stronie TUTAJ.

Lady Pank w swoim repertuarze ma same hity, i takie też zaserwowali przed lipowską publicznością.
Usłyszeliśmy największe przeboje m.in. "Kryzysowa narzeczona", "Zostawcie Titanica", "Mała wojna", "Na co komu dziś" czy "Mniej niż zero".


Ach, co to był za koncert. 

 Plac w Centrum Lipowej pękał w szwach, wszak zobaczyć i usłyszeć na żywo Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza to okazja, której nie można było przegapić.

Z zespołem śpiewali wszyscy. Plac w Centrum Lipowej zamienił się w wielką salę koncertową. Lady Pank dał niesamowity koncert, który porwał do zabawy dosłownie wszystkich.

Do tego wspaniała oprawa m.in. wybuchające konfetti czy wulkany ogni, dodały niezwykłości koncertowi. Efekty specjalne zwielokrotniły i tak już mocne wrażenia, i odczucia wśród widowni. 

Oczywiście nie obyło się bez bisów. To był niesamowity koncert łączący pokolenia. Bawili się wszyscy, dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Spotkaliśmy tutaj całe rodziny, które zgodnie stwierdziły, że -  cytujemy: "było extra"!

Lady Pank zgromadził tłumy! Specjalnie na koncert przybyli nie tylko mieszkańcy naszej malowniczej gminy Lipowa, ale także fani z całej Żywiecczyzny. Przyjechali także miłośnicy grupy z Bielska-Białej, Cieszyna, a nawet z Katowic i Krakowa. Najwierniejsi fani, aby zapewnić sobie miejsce w samym przodzie, pojawili się już kilka godzin wcześniej.

Pierwszy dzień zakończyła jedyna w swoim rodzaju Dyskoteka z Radiem BielskoNiezapomnianą zabawę przy największych hitach, zarówno polskich, jak i zagranicznych, zaserwował nam znany i lubiany DJ Rybka, czyli red. Sławek Rybka Rybczyński.


 Mnóstwo dedykacji i muzyka na życzenie oraz gadżety od Radio Bielsko. 

Przy przebojach tego lata i  kawałkach uwielbianych przez publiczność, nogi same rwały się do tańca. 

W trakcie dyskoteki, publiczność brawami i okrzykami radości, podziękowała wójtowi Janowi Górze oraz Szymonowi Wróblowi z działu promocji za organizację tegorocznych dni gminy.  

Wszyscy doskonale bawili się do późnych godzin nocnych.

Kto był? Szukajcie się na zdjęciach GALERIA - TUTAJ

ZDJĘCIA z pierwszego dnia znajdziecie TUTAJ. 


II DZIEŃ DNI GMINY LIPOWA

DZIEŃ BEZPŁATNYCH ATRAKCJI DLA DZIECI

W niedzielę, 6 sierpnia odbył się drugi dzień święta gminy. Niestety tego dnia pogoda dała się we znaki, jednak organizatorzy zrobili wszystko aby nie odwołać imprezy. 

Atrakcje przeniesione zostały pod ogromny namiot, gdzie najmłodsi mogli oddać się beztroskiej zabawie. 

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godz. 14.00. 

Na najmłodszych czekały BEZPŁATNE dmuchańce oraz mobilny figloraj. 

 Do wspólnej zabawy zapraszały animatorki, które prowadziły przeróżne warsztaty.

Specjalnie do naszych milusińskich przyjechała  ulubienica dzieci, bohaterka bestsellerowej bajki „Kicia Kocia” wraz ze swoją opiekunką,  Bajanką czyli Moniką Skikiewicz. Animatorka przybliżała dzieciom książeczki z serii "Kicia Kocia", organizowała różne konkursy i zabawy. A na koniec wręczyła chętnym dyplomy i kolorowanki z Kicią. Można było również nabyć autorskie książeczki  ze specjalna dedykacją i autografem Bajanki. Jak się domyślacie kolejka była bardzo dłuuuga... 

Jednym z hitów drugiego dnia była również, żywa galeria w wykonaniu Artystów Ulicznych KrakowaRuchome rzeźby, które pojawiły się w niedzielne popołudnie w Lipowej zachwyciły nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Obejrzeć mogliśmy Czekoladową Panią rozdająca cukierki, Parę Zakochanych oraz Latarnika, który zapalał latarnie i robił psikusy dzieciom, które chciały mieć z nim pamiątkowe zdjęcie. 

Na swoje stoisko zapraszali również wolontariusze z Czystej Ziemi, którzy przygotowali dla dzieci ekologiczne warsztaty. Można było wziąć udział w ciekawych grach i konkursach z nagrodami oraz  poczęstować się pyszną sałatkę owocową. 

 Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej przygotowała liczne warsztaty, które cieszyły się dużą popularnością. Każde dziecko mogło również otrzymać zaprojektowaną przez siebie przypinkę. Tradycyjnie nie zabrakło chętnych do skorzystania z popularnej wymiany książek.

Ale to nie wszystko... Taka oto sympatyczna Pani Elf wręczała wszystkim dzieciom kupony na darmowe lody i popcorn. 

To był wspaniały, rodzinny dzień. I choć aura nie dopisała to i tak wszyscy bawili się doskonale.

WIĘCEJ ZDJĘĆ z drugiego dnia znajdziecie TUTAJ



RELACJE - FILMIKI Z DNI GMINY

W trakcie dni gminy zamieszczaliśmy na Instagramie i Facebooku relacje z imprezy. Jeśli nie śledziliście ich na żywo, mamy dla Was zapisane relacje z pierwszego i drugiego dnia imprezy. Dodatkowo jest także zapisana Dyskoteka z Radiem Bielsko. Zapraszamy do obejrzenia. Gwarantujemy dużo przyjemnych wspomnień. 

KLIKNIJ TUTAJ


Oczywiście zapraszamy również do GALERII, gdzie czeka na Was mnóstwo fotek z Dni Gminy Lipowa.

I dzień - KLIKNIJ TUTAJ

II dzień - KLIKNIJ TUTAJ