Strony

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy... WYNIKI



W zeszłym tygodniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce odbył się  po raz ostatni egzamin gimnazjalny. Pisali go uczniowie trzecich klas.




Teraz pora na ich kolegów z podstawówki. 


 Dzisiaj, 15 kwietnia 2019r. (poniedziałek)  punktualnie o godz. 9.00 uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, rozpoczęli EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.  


 Jest on konsekwencją wprowadzenia reformy edukacji - wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat i stopniowego wygaszania gimnazjów (przestaną one istnieć w systemie edukacji z dniem 1 września 2019 r. - tegoroczna kwietniowa sesja egzaminu gimnazjalnego była ostatnią). 
Poprzedziła go też likwidacja sprawdzianu szóstoklasistów, który pisali uczniowie klas VI na zakończenie nauki w szkołach podstawowych (po raz ostatni został przeprowadzony w 2016 r.).


Egzamin ósmoklasisty 2019 odbywa się w cieniu strajku nauczycieli.

Poniedziałek jest ósmym dniem ogólnopolskiego protestu. W gminie Lipowa aktualnie strajkuje szkoła w Twardorzeczce. Placówka w Siennej i Słotwinie zawiesiła strajk, o czym informowaliśmy Was na naszej stronie TUTAJ.

Pomimo trwającego strajku egzamin gimnazjalny przebiegł według planu. Jak poinformowali nas dyrektorzy szkół, egzamin ósmoklasisty również odbywa się zgodnie z harmonogramem.


W naszej gminie egzamin piszą uczniowie ósmych klas
 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego:


⇨ w Lipowej
⇨ w Słotwinie
⇨ w Leśnej
⇨ w Siennej
⇨ oraz w Twardorzeczce ( tutaj pomimo trwającego strajku nauczycieli,  egzamin odbywa się bez zakłóceń).



W dniu dzisiejszym, ostatni rocznik podstawówki, sprawdzał swoje wiadomości z języka polskiego. Egzamin trwał 120 min (dla uczniów z dysfunkcjami, czas  został wydłużony do 180 min).

Jutro, 16 kwietnia na uczniów czekać będzie egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 100 min (uczniowie z dysfunkcjami 150 min). 

Trzeciego dnia (17 kwietnia) młodzież zmierzy się ze znajomością języka obcego nowożytnego. Tutaj uczniowie będą musieli zmieścić się w czasie 90 min (uczniom z dysfunkcjami przedłużono czas do 135 min). 

Egzamin z wymienionych trzech przedmiotów będzie obowiązywał jeszcze następne dwa roczniki (do roku 2021). Od roku 2022 ósmoklasiści będą przystępować  do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.


Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu, to będzie go pisać w drugim terminie - 3, 4 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu musi przystąpić do egzaminu ponownie.




Prace z wszystkich testów są zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.








Wyniki egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca.
 W dniu zakończenia roku szkolnego
 (21 czerwca) każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.


Drodzy ÓSMOKLASIŚCI!
Trzymamy za Was kciuki !
POWODZENIA !!!

Połamania długopisów :) 



W tym roku o przyjęcie do szkół średnich ubiegać się będą dwa roczniki uczniów: pierwszy rocznik uczących się w 8-letnich szkołach podstawowych i ostatni rocznik uczący się w gimnazjach. Będą dla nich przeprowadzone dwie odrębne rekrutacje. Absolwenci gimnazjów i absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej, choć uczyć się będą w tym samych szkołach, to w odrębnych klasach. Związane jest to z tym, że nauka prowadzona będzie według dwóch różnych podstaw programowych: absolwenci gimnazjów zgodnie z starą (dla nich nauka w liceach będzie 3-letnia, a w technikach 4-letnia), absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej zgodnie z nową (dla nich nauka w liceach będzie 4-letnia, a w technikach 5-letnia).

WYNIKI

 ⏩ język polski KLIKNIJ

⏩ matematyka KLIKNIJ

⏩ j. angielski KLIKNIJ

ŹRÓDŁO:
cke.gov.pl, rmf24.pl


4 komentarze:

  1. Czym różni się obecnie szkola w ktorej zawieszono strajk od szkoły w której strajk trwa? Czy w niestrajkujacych są normalne zajecia?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W szkole gdzie jest strajk nauczyciele przychodzą do szkoły Tam gdzie jest zawieszony nie Dzieci nie przychodzą do szkoły bo są egzaminy więc szkoły niemają lekcji poza tym są rekolekcje w kościele w leśnej

      Usuń
  2. Powodzenia dla wszystkich ósmoklasistów.

    OdpowiedzUsuń
  3. egzamin był trudny dużo z tego nie braliśmy

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)