Strony

niedziela, 10 grudnia 2017

XXI Korowód św. Mikołaja w Leśnej... RELACJA

Mikołajki to dzień, na który z utęsknieniem czekają najmłodsi...  Chyba nie ma dziecka, które nie odlicza dni do spotkania z Mikołajem. W tym roku  najmłodsi mieli okazję zobaczyć się ze swoim ulubieńcem aż cztery dni wcześniej. Dokładnie w sobotę, 
2 grudnia :) O tym, że Mikołaj jest blisko wiedzieliśmy już w czwartek, kiedy to wokoło, wręcz w oka mgnieniu, zrobiło się biało. Informowaliśmy Was o tym na naszej stronie. Wiemy, że wiele osób, które jeszcze nie miały okazji brać udziału w wydarzeniu,  skorzystało z zaproszenia i również pojawiło się podczas XXI edycji Korowodu Świętego Mikołaja

Jesteśmy przekonani, że nie zawiedliście się i magia, jaka unosiła się w Leśnej również Was oczarowała. To coroczne spotkanie przyciąga coraz więcej osób. Tutaj pojawiają się całe rodziny. Najmłodsi z niecierpliwością oczekują Mikołaja, a dorośli choć na chwilę mogą znów poczuć się dziećmi... Pierwsi parafianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości pojawili się już o 16.00.
Świąteczne przeboje rozbrzmiewały z głośników, a wokół panowała radosna atmosfera.  Do tego zimowa sceneria, która podkreślała bajkowy charakter uroczystości. I tak po długiej podróży Święty dotarł do nas... Dokładnie do Parafii w Leśnej, gdzie są same grzeczne dzieci i z całą pewnością zasługują na wymarzone prezenty.
O godz. 16.30 długo wyczekiwany gość wszedł na teren kościoła św. Michała Archanioła. 
Drogę oświetlali mu druhowie z OSP Leśna, którzy jak co roku zadbali o klimatyczne pochodnie. W blasku pochodni, w asyście aniołów i przy okrzykach radości, Święty szedł wzdłuż szpaleru utworzonego przez uczestników. Mikołaj podchodził do wszystkich i witał się z oczekującymi na niego mieszkańcami ... W tym roku Mikołajowi towarzyszyły także bajkowe postacie... elfy, które wspólnie z Aniołami rozdawały dzieciom cukierki i zapraszały do wspólnej zabawy. 


W korowodzie swój udział mocno akcentowały Diabełki z świecącymi różdżkami, długimi ogonami i widłami. Na szczęście  Anioły kontrolowały sytuację i na szaleństwa urwisów nie pozwalały. Na scenie jako pierwsze pojawiły się elfy, które rozpoczęły Program Radości i Uśmiechu. 
W tym czasie Święty oblegany był przez najmłodszych... każdy malec chciał zobaczyć starca z długą siwą brodą i w czerwonym ubraniu...
Kiedy ulubieniec dzieci dotarł na scenę, usiadł w specjalnie dla niego przygotowanym fotelu. 

Po zaśpiewaniu kilku świątecznych kawałków i wesołym tańcu nastąpiła chwila, na którą czekali wszyscy... 


Na przykościelnym parkingu zrobiło się ciemno ale tylko na chwilkę, bowiem tuż po zgaszeniu świateł, na niebie ukazały się kolorowe fajerwerki. Pokaz zachwycał mistrzowskim przygotowaniem. 
Jak co roku, za tą ucztę odpowiedzialni byli druhowie z OSP Sienna. Nie zabrakło braw na zakończenie pokazu. 


Po wybuchowej atrakcji nastąpił ciąg dalszy zabawy. 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy ... Ale zanim powrót do domu, jeszcze obowiązkowo zdjęcie ze św. Mikołajem...

W międzyczasie szykowały się mikołajkowe ekipy, przed którymi jak co roku mnóstwo pracy. W poprzednich latach zdradziliśmy Wam sekret, jak to wszystko wygląda od kuchni. Przypominamy 2015-tu, 2016-tu.

W tym roku nic się nie zmieniło i mikołajowe szaleństwo, a zarazem dobra logistyka nadal ma miejsce. 
Oto gotowe ekipy, które już za chwilę wyruszą w drogę... Jak widzicie do Mikołajów i Aniołków dołączyły psotne Diabełki, które takiej okazji nie mogły przegapić. 

Przed nimi Leśna, Sienna, dolna część Brzezin w Lipowej i Sośniny w Twardorzeczce ... Wszędzie czekają grzeczne dzieci.... które dzięki pomocy rodziców, otrzymają piękne upominki. 
XXI Korowód Świętego Mikołaja za nami. Jak zawsze było wspaniale. Magicznie, beztrosko, ciepło i radośnie.  
Na zakończenie przypominamy o prawdziwym pochodzeniu i znaczeniu św. Mikołaja (KLIKNIJ). Jak podkreśla  proboszcz parafii, ks. Piotr Sadkiewicz, to ważne aby pamiętać, jak ważną postacią był biskup z Miry. 

A teraz zapraszamy Was do galerii, gdzie czekają zdjęcia z tego niezwykle optymistycznego wydarzenia KLIKNIJ-TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)