poniedziałek, 6 stycznia 2014

Jasełka i wspólne kolędowanie z "Grojcowianami"

Niedzielna Msza Święta (5 stycznia)  w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Ostrem - Twardorzeczce była niezwykle wyjątkowa. Na specjalne zaproszenie ks. Proboszcza Krzysztofa Gałeckiego swoją obecnością zaszczycił Zespół Regionalny "Grojcowianie" .

Grupa powstała w 1995 r.  w Wieprzu w gminie Radziechowy-Wieprz.  Kapela wykonuje muzykę góralską z Beskidu Żywieckiego, bierze udział w licznych festiwalach nie tylko na terenie Polski, ale i poza jej granicami. O "Grojcowianach" przeczytacie na ich stronie KLIKNIJ.  Podczas Mszy Świętej, w ramach kazania,  "Grojcowianie"  wystąpili ze współczesną wersją jasełek autorstwa pani Walerii Prochownik ze Sporysza, zatytułowanych "Boże Narodzenie w Beskidach". Grupa przedstawiła jasełka dostosowane do obecnych czasów.  Tematyka nawiązywała do współczesnych problemów dzieci, młodzieży i dorosłych.  Artyści poruszyli  problemy przed jakimi staje się każdego dnia i zwrócili uwagę na pokusy, które oddalają nas od Boga . Było dużo humoru, ale i czas na refleksję.  

Na spore wyróżnienie zasługuje najmłodszy Grojcowianic, który w piękny sposób odgrywał Jezusa.
Naturalność, wdzięk i świetna pamięć ... Zdecydowanie rośnie nam aktorski talent  :) Brawo !

Ze względu na ograniczony czas, "Grojcowianie" zaprezentowali tylko fragment przedstawienia, jednak jesteśmy przekonani, że występ spodobał się wszystkim. Każdy kto czuje niedosyt  będzie mógł obejrzeć   jasełka  w pełnej wersji  już dzisiaj - 6 stycznia o godzinie 16.00  w Domu Ludowym w Wieprzu. W imieniu zespołu serdecznie zapraszamy.

"Grojcowianie" oprócz przedstawienia, uświetnili  mszę licznymi kolędami i pastorałkami w miejscowej gwarze. 


Po mszy grupa zaprosiła do wspólnego kolędowania. Wierni zgromadzeni w kościele mogli usłyszeć niesamowite głosy członków zespołu, które rozchodziły się po świątyni ( zob. filmik). U niejednego widza dreszcze przeszły po całym ciele. 
Profesjonalizm i zgranie grupy widoczne było na każdym kroku. 
Po pięknym występie zespół otrzymał  zasłużone, gromkie brawa.
 

WIĘCEJ zdjęć z występu zespołu "Grojcowianie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)