czwartek, 28 kwietnia 2016

Powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Twardorzeczce ...

Kochani, spieszymy donieść, że dzisiaj Rada Gminy Lipowa podjęła uchwałę o połączeniu od 1 września 2016r. Przedszkola
w Zespół Szkolno- Przedszkolny w Twardorzeczce. 


Obiekty wchodzące w skład zespołu,  podczas wakacji zostaną dostosowane do najwyższych standardów. Powstanie również stołówka (do tej pory dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum świadczone były usługi cateringowe).- Obecnie dzieci w Przedszkolu uczyły się w fatalnych warunkach, na co uwagę zwracała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu. Tworząc Zespół Szkolno- Przedszkolny chcemy iść z duchem czasu i stworzyć dla dzieci najlepsze możliwe warunki do nauki. Mamy bardzo wykwalifikowaną kadrę i wierzę, że po wakacjach nasze działania docenią zarówno dzieci, jak i rodzice - mówi wójt Jan Góra. Elżbieta Kosiec, kierownik Referatu Edukacji w Gminie Lipowa dodaje:
 - Na chwilę obecną tylko przedszkole wchodzące w skład zespołu posiada stołówkę, a baza dydaktyczna gimnazjum nie jest w pełni wykorzystana przez wszystkie dzieci, szkoły wspólnie korzystały wyłącznie z sali gimnastycznej. 

 Ponadto na terenie szkoły i gimnazjum znajduje się budynek przedszkola, do którego uczęszcza 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Edukacja przedszkolna, w jednej sali w znaczącym stopniu utrudnia realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. 

Po połączeniu w zespół szkół  wszystkich dostępnych pomieszczeń, zmodernizowaniu i dostosowaniu do najwyższych standardów, będzie można w bardziej efektywny sposób wykorzystać obecną infrastrukturę aby poprawić warunki dydaktyczne  zwłaszcza pod względem bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki.  Natomiast w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, będzie zorganizowany blok żywieniowy (stołówka oraz kuchnia) dla wszystkich dzieci.ŹRÓDŁO:

4 komentarze:

 1. Tak z ciekawości się spytam co z dyrekcją, zostaną na swoich stanowiskach, czy będzie tylko jeden od podstawówki, gimnazjum i przedszkola?

  OdpowiedzUsuń
 2. TA STOŁÓWKA TO STRZAŁ W 10 BRAWO!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śmiech na sali..piękny opis ubrany w piękne słowa szkoda tylko, że nie do konca prawdziwy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z byt pięknie to cosik wygląda

   Usuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)