piątek, 19 kwietnia 2019

IX Plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę ... RELACJA
W piątek 12 kwietnia 2019r. już po raz dziewiąty odbyła się
  Plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę
(717 m n.p.m).


Punktualnie o godz. 15.00 ksiądz proboszcz Mieczysław Grabowski powitał parafian zgromadzonych  przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.


Pierwszą stację przy Krzyżu Misyjnym i Pomniku Pamięci poprowadziły dzieci z lokalnej szkoły podstawowej.  


Kolejne, przedstawiciele różnych wspólnot i organizacji: 


Stacja II - Uczniowie 8 klasy szkoły podstawowej i gimnazjum
Stacja III - Młodzież
Stacja IV - Ministranci
Stacja V - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Stacja VI -Akcja Katolicka
Stacja VII - Koło Gospodyń Wiejskich
Stacja VIII - Róża św. Urszuli Ledóchowskiej
Stacja IX - Róża Rodzin św. Teresy
Stacja X - Róża św. Faustyny
Stacja XI - Róża św. Rodziny
Stacja XII - Róża św. Jadwigi
Stacja XIII - Róża św. Józefa
Stacja XIV - Strażacy
Trasa Drogi Krzyżowej wiodła ulicami Słotwiny ... Na początek główną ul. ks. Jerzego Popiełuszki, następnie ul. Szczygła.
Kolejno parafianie udali się  wzdłuż Kalonki (ul. Jaskółki), w stronę Przysłopu.

Tego dnia aura nie była łaskawa... deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem, do tego niska temperatura i morze chmur. Pomimo to, idąc Doliną Kalonki nie dało się nie zauważyć piękna otaczającej nas przyrody.
Ale nie ma się co dziwić, tutaj bez względu na porę roku, bez względu na pogodę zawsze jest malowniczo.  Przez całą drogę wierni nieśli krzyż i prowadzili  rozważania o męce i śmierci Pana Jezusa.Wierni dziękowali Bogu za dar Papieża Polaka, naszego wielkiego patrioty, którego życie naznaczone było krzyżem i cierpieniem. Parafianie prosili także o cierpliwość i łaskę wiary dla siebie i innych.


Co roku w uroczystości licznie uczestniczą wierni, głównie z  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Tak też było i tym razem. W nabożeństwie wzięły udział całe rodziny... dzieci, rodzice, dziadkowie... To piękny obrazek wiary, miłości i wspólnoty.

Uwagę zwracali jednak najmłodsi uczestnicy, którzy dzielnie pokonywali kolejne kilometry. Nawet ostatni odcinek, niezwykle strome podejście prowadzące prosto na Gorylkę (717 m n.p.m.), nie stanowił dla nich przeszkody.


Drogę zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słotwinie, którzy również na ostatnim odcinku nieśli krzyż.

Trasa Plenerowej Drogi Krzyżowej nie jest przypadkowa. To droga jaką pokonał w 1964 r. Arcybiskup Karol Wojtyła odwiedzając 94 - letnią mieszkankę, która przez całe życie odznaczała się wielką wiernością w uczęszczaniu do kościoła (z odległości ok. 7 km). Blisko miejsca, w którym zamieszkiwała parafianka,  znajduje się Krzyż Wdzięczności za dar Papieża Polaka.  Krzyż został umieszczony przez Barbarę i Jana Pawlusów w 2005 r. tuż po śmierci Ojca Świętego.  Pięć lat temu w roku 2014 postawiono nowy krzyż z napisem JEZU UFAM TOBIE - dębowy, o wysokości 4 metrów, osadzony na metalowej ramie.Przy wspomnianym krzyżu, specjalnie na Plenerową Drogę Krzyżową, przygotowano ołtarz, przy którym ks. proboszcz Mieczysław Grabowski odprawił  uroczystą, dziękczynną Mszę św.
Po Nabożeństwie na wszystkich czekały pyszne  słodkie bułeczki oraz gorąca herbata, która rozgrzała zmarzniętych parafian.Krzyż, który był niesiony przez wiernych został umieszczony w kaplicy.Zapraszamy do GALERII, gdzie czeka więcej zdjęć z IX Plenerowej Drogi Krzyżowej KLIKNIJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)