niedziela, 2 czerwca 2013

Bezalkoholowy Festyn Rodzinny w Lipowej

Pogoda wymarzona, nie za ciepło, nie za zimno ... idealnie ... I właśnie w tak piękny dzień w Lipowej został zorganizowany Bezalkoholowy Festyn Rodzinny. 
Organizatorką festynu była Jadwiga Jakubiec- prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  Patronat objął ksiądz Jan Kudłacik-  proboszcz Parafii Św. Bartłomieja w Lipowej.  Imprezę poprowadził aktor Teatru "Banialuka" Eugeniusz Jachym.
 Atrakcji było co niemiara.  Każdy znalazł coś dla siebie. Impreza była przygotowana z myślą o najmłodszych , wszak Dzień Dziecka był motywem przewodnim festynu. 


Punktualnie o godzinie 13.00 festyn został otwarty. 
 Jedną z pierwszych atrakcji był RAJD ROWEROWY poprowadzony  przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Lipowej Janusza Caputę. W trasę wyruszyły rodziny z dziećmi. Rajd rowerowy przebiegał wytyczoną  ścieżką rowerową w Lipowej. Objął  między innymi Brzeziny, Kępki, Puściny i Podlas ... w sumie  około 13 km widokowej trasy !
 Na  początek na scenie wystąpiła Kapela Góralska "Moronicki".


 

  
Przed godziną 14.00  zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu na temat Jana Pawła II. Następnie swoją obecnością zaszczycił Zespół Regionalny "Mali Magurzanie"  z Łodygowic.

FILMIK  kliknij

Mogliśmy podziwiać piękno regionalnych strojów, tańce oraz wiązankę pieśni  ludowych. 

 
Kolejny zespół, który wystąpił na estradzie to Kwaśnica Bavarian Show. Kapela zaprezentowała muzykę ludową z różnych krajów Europy.

 Podczas festynu, każdy mógł zakupić książkę  o Parafii w Lipowej, która upoważniała do wzięcia udziału w loterii.  Nagrody losował ksiądz  Jan Kudłacik -proboszcz z Lipowej, a wręczali poseł RP  Stanisław Szwed, Wójt Gminy Lipowa Stanisław Caputa oraz organizatorka festynu Jadwiga Jakubiec. Każdy los wygrywał.  Główną nagrodą był pobyt w Zakopanem oraz rower górski.  
W czasie losowania prezentów stało się to czego wszyscy najbardziej się obawiali ... Kapryśna aura dała o sobie znać ... pojawił się krótki choć intensywny deszcz :)
 
Sprawił, że  chwilowo atrakcje dla dzieci zostały zamknięte. Jednak nie przeszkodziło to nieco starszym "dzieciom"  dać upust swojej fantazji ... hihi :)
Występ chłopaków rozbawił chyba każdego ... :))
MUSICIE TO ZOBACZYĆ ... kliknij

 

Równocześnie najmłodsi bawili się przed sceną, gdzie wodzirej zachęcał do tańca,  prowadził gry i zabawy.

FILMIK kliknij rewelacja, dzieciaki są SUPER :))  


Nadszedł czas na pokaz układów w wykonaniu zespołów tanecznych ... Wystąpiły dzieci z naszej gminy, w różnych grupach wiekowych. Mimo tremy  zaprezentowały swoje możliwości.

FILMIK kliknij

W czasie festynu organizatorzy zadbali o liczne atrakcje ...


Dzieci mogły spróbować spacerów po wodzie ...

FILMIK kliknij
... wspiąć się na zamek ...
poskakać jak akrobaci ...
poczuć wiatr we włosach na karuzeli ... ... pojeździć konno ...

... oraz zrobić rundkę na sygnale, w prawdziwym policyjnym radiowozie.
FILMIK kliknij


Na zgłodniałych czekały ciepłe przekąski, tradycyjny chleb ze smalcem, ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich,  oraz liczne słodkości rozdawane dzieciom przez organizatorów. 
Wieczorową porą czas umilał wszystkim Mieczysław Stec, który grał i śpiewał znane szlagiery muzyki rozrywkowej.

 

Na koniec, najbardziej wytrwali mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni . 

Mamy dla Was DUUUŻOOO ZDJĘĆ !!! 
kliknij  
MIŁEGO OGLĄDANIA :))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)