piątek, 31 lipca 2015

6 Brygada Powietrznodesantowa w Lipowej ...

Już od kilku lat na terenie Żywiecczyzny odbywają się wojskowe ćwiczenia, w czasie których żołnierze doskonalą swoje umiejętności spadochronowe. 

 I tak też było w tym tygodniu. 


We wtorek (28 lipca) nad Jeziorem Żywieckim 100 żołnierzy z Polski, Kanady i Niemiec wzięło udział w skokach spadochronowych do wody.  Przeczytacie o tym na fejsbukowej stronie

Z kolei we środę 
i w czwartek 
(29-30 lipca), 
ćwiczenia 6 Brygady Powietrznodesantowej odbywały się u nas, w Lipowej. Przez dwa dni śmigłowiec latał nad naszą gminą i mieliśmy okazję obserwować piękno skoków spadochronowych. A jest to atrakcja, która co roku przyciąga sporo miłośników lotnictwa, ale i nie tylko ... Wszak zobaczyć z bliska wojskowy śmigłowiec i spadochroniarzy to nie lada gratka dla wszystkich ... 


Szkolenie w Lipowej wykonywali żołnierze z 18 bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa oraz 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. I ponownie zapraszamy na fejsbukową stronę 6 brygady.  Nad bezpieczeństwem czuwała  Wojskowa Straż Pożarna oraz Wojskowe Służby Medyczne. 
Więcej zdjęć z tegorocznych skoków

 ***

O spadochroniarzach przeczytacie również na naszym blogu tutaj:


3.07.2013r. - Skoki spadochronowe

1 komentarz:

  1. Super blog, bardzo chętnie będę to zaglądać i czekać na nowe wpisy :)

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)