sobota, 1 sierpnia 2015

71 rocznica Powstania Warszawskiego


Dzisiaj 1 sierpnia ...   Dokładnie w tym dniu,  w roku 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie  ... akcja  zbrojna przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowana przez Armię Krajową w ramach akcji "Burza" połączonej z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. 

Przez 63 dni słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944r. W wyniku nalotu, ostrzału artyleryjskiego i ciężkich warunków bytowych zginęło około 200 tys. cywilów. W trakcie dwumiesięcznych walk w Warszawie,  straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli.
Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej  historii XX wieku.

Uczcijmy 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

WYWIEŚMY FLAGI BIAŁO-CZERWONE !
GODZINA "W"
to kulminacyjny moment obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

Co roku, punktualnie o godzinie 17.00, o rocznicy powstania  przypominają nam syreny, dzwonią kościelne dzwony, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie, samochody ... - w hołdzie powstańców, którzy walczyli za Polskę.


Pamiętajmy o tym i my ...
Zatrzymajmy się i złóżmy hołd Bohaterom Warszawy !!!
 Źródło:
youtube.com, ipn.gov.pl, demotywatory.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)