sobota, 26 września 2015

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze ... relacja!


W sobotę 19 września 2015r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na boisku LKS Skrzyczne Lipowa.Na boisku zebrały się reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Lipowa.Zawody otwarł Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego bryg. Adam Lach z PSP Żywiec.


Następnie odbyło się losowanie kolejności  udziału drużyn w poszczególnych konkurencjach ...


Ze względu na opady deszczu, a co za tym idzie niebezpieczeństwo w wykonywaniu niektórych ćwiczeń, z konkurencji została wyeliminowana ławeczka. 


Na początek TOR PRZESZKÓD, w którym zaprezentowały się MDP dziewcząt i chłopców ...
Następna konkurencja, wymagająca kondycji i szybkości to SZTAFETA POŻARNICZA Z PRZESZKODAMI  ...Po sztafecie rozpoczęła się najbardziej widowiskowa rywalizacja - ćwiczenia bojowe.

W tej konkurencji liczyło się wszystko ...
Na początku ważna była prawidłowo przeprowadzona zbiórka ... Druhowie bardzo się starali, w końcu nikt nie chciał stracić punktów ...Następnie czas start ... 
-dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu (podestu), - zbudowanie linii ssawnej oraz  linii  głównej z dwóch odcinków,


- uruchomienie motopompy i zassanie wody, 


- podanie dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych ...... oraz przewrócenie pachołków i złamanie tarczy wszystko strumieniem wody !

 Tutaj ważne było nie tylko szybkie tempo i dokładność, ale przede wszystkim zgranie całej grupy.

Choć i nie tylko ... liczyło się również szczęście, bo inaczej tego nazwać nie można ... Niestety niektórym drużynom los nie był łaskawy ...  Kiedy już konkurencja była na ukończeniu ... wyskakiwała awaria pompy ... ech, złośliwość rzeczy martwych ...Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał zespół strażaków ...

Pora na podsumowanie ... Skrupulatne liczenie wszystkich czasów i mamy wynik końcowy ...

Jeszcze tylko wypisanie dyplomów i przygotowanie nagród ...

Od tego roku, jak zapowiedział  Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, puchar będzie przechodni ... Otrzyma go zwycięska drużyna na cały rok ... W kolejnym, następni zwycięscy ... Chyba, że dana jednostka zdobędzie trzy lata pod rząd pierwsze miejsce, to puchar powędruje do niej na stałe.


I nastał moment na który wszyscy czekali ... Ogłoszenie wyników :)

A kto w tym roku zasłużył na miano najlepszych ???  Otóż  okazały puchar powędrował do OSP Słotwina ! Ale to nie wszystko... zwycięska drużyna otrzymała także dyplom i czek na kwotę 1500 zł !Podobne dyplomy i czeki, ale ze stosunkową mniejszymi kwotami, powędrowały do pozostałych jednostek.


Nie lada niespodzianka czekała dla zwycięskiej drużyny dziewcząt z MDP ... Takie oto słodziaki powędrowały do młodych strażaczek z Siennej :)


Serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a dla wszystkich drużyn wielkie brawa za zaangażowanie i sportową, emocjonującą rywalizację.


Na koniec pamiątkowe fotki ...
 


I wielka radość ... Tak z wygranej   cieszyła się Słotwina ...

Po zawodach na wszystkich czekały kiełbaski prosto z ogniska ....

Kolejne zawody za rok. A tymczasem zapraszamy gorąco do GALERII-KLIKNIJ, gdzie czekają równie gorące fotki z sobotnich zawodów :) 1 komentarz:

  1. Słotwina Słotwina Słotwina ! Brawo :D

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)