środa, 2 września 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 ...


Tegoroczne wakacje były niezwykle udane ... Pogoda nas rozpieszczała i tak upalnego lata już dawno nie mieliśmy ... Niestety wszystko co dobre szybko się kończy ... I chcąc nie chcąc ten dzień musiał nastąpić.... Dzień pierwszego września ... dzień rozpoczęcia roku szkolnego ...  Dla jednych to kolejny rok nauki, dla innych pierwsze przekroczenie murów szkoły ... 


Niemniej dla wszystkich dzień, w którym coś się kończy, a coś zaczyna ...  Nam rodzicom również ... nasze pociechy kończą beztroski wakacyjny czas i wkraczają w okres szkolnych obowiązków, sukcesów, problemów, licznych zadań domowych i zajęć pozalekcyjnych ... To nielekki czas, w którym my rodzice również musimy się odnaleźć ... Początki nie zawsze są łatwe, dlatego nie poddajemy się, głowa do góry i ... odliczamy dni do kolejnych wakacji ... 

W gminie Lipowa  rok szkolny 2015/2016 rozpoczął się tradycyjnie od porannych Mszy Świętych w kościołach.  Tuż po nich, uczniowie przeszli do danych szkół, gdzie odbyły się ceremonie inaugurujące nowy rok szkolny. My wybraliśmy się z aparatem do Szkoły Podstawowej im.ks.Jana Twardowskiego w Siennej, gdzie uroczystości rozpoczęły się od  wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu. 
Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Zoń, która przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. 


Szczególne powitanie przygotowano dla uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli bramy szkoły. Piękny apel w wykonaniu drugoklasistów, najmłodsi obserwowali z wielkim przejęciem. 


Następnie, każdy z pierwszoklasistów otrzymał od wychowawczyni piękną książkę oraz słodki upominek od starszych kolegów.  

Po uroczystym powitaniu najmłodszych, pani dyrektor przeczytała zaadresowany do uczniów list od Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Następnie obecny na rozpoczęciu roku szkolnego, proboszcz z Parafii w Leśnej ks. Piotr Sadkiewicz, wręczył na ręce pani dyrektor,  prezent przekazany przez wspomnianego rzecznika. Kodeks Praw Dziecka tym bardziej cenny, iż z własnoręcznym podpisem p. Michalaka.
Po uroczystej akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas ...  


I tak zaczął się kolejny rok nauki... jaki będzie? To się dopiero okaże ... Jednak z całą pewnością będzie niezwykle interesujący ... wszak w szkole czeka  nie tylko nauka, ale i  świetna zabawa... To tutaj jest czas na pierwsze przyjaźnie, fantastyczne wycieczki, zaskakujące eksperymenty i poznawanie tajemnic świata ... 

My wszystkim uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego, dużo wiary we własne siły i możliwości.  Niech ten rok obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia.  Aby nadchodzące miesiące  były nie tylko okresem nauki i wytężonej pracy, ale niosły ze sobą wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.  Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości,  pogody ducha oraz satysfakcji zawodowej. 

A WIĘCEJ ZDJĘĆ 
z rozpoczęcia roku szkolnego w GALERII- KLIKNIJ1 komentarz:

  1. Pani Aneto, dziękujemy za odwiedziny naszej szkoły i relacje!
    Pozdrawiamy z Siennej!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)