poniedziałek, 28 grudnia 2015

Święta w przysłowiach...

Święta, święta i po świętach ... 

Kochamy święta Bożego Narodzenia  ... są niezwykłe, klimatyczne i wyjątkowo rodzinne ... Aż się wierzyć nie chce, że są już za nami :(  A tak na marginesie... też tyle na nie czekacie, a tak szybko Wam mijają???
W tym roku jedynie do pełni szczęścia brakowało nam białego puchu ...  Pogoda za wszelką cenę starała się nam to wynagrodzić ... i przygotowała prezent w postaci wysokich, jak na grudzień temperatur ... Do tego słoneczko i błękitne niebo ... Gdyby nie dekoracje bożonarodzeniowe, można by się pomylić co do panującej pory roku ...  

Wiosenna pogoda, sprawiła, że nie mogło się obyć bez rodzinnych spacerów i świątecznych wypadów w góry. Aktywny wypoczynek to idealny pomysł na spędzenie czasu po świątecznych biesiadach.

 Wedle staropolskich przysłów możemy przewidzieć pogodę na najbliższe miesiące ...  I tak ...  w Wigilię przez cały dzień raczyliśmy się piękną aurą ...
 A zatem ...

 "Adam i Ewa pokazują, jaki styczeń i luty po nich następują" ...

"Na Adama pięknie, jutrzenka jasna, będzie stodoła ciasna"


Podobna pogoda panowała w Boże Narodzenie.  Ale z tą różnicą, że po południu pojawiły się chmury i wiatr. A co mówią przysłowia o pierwszym dniu świąt?

"Na Boże Narodzenie masz lutego widzenie",

"Gdy w Boże Narodzenie pola są zielone, na Wielkanoc będą śniegiem przyprószone"

"Gdy w Narodzenie pogodnie, będzie tak cztery tygodnie"

"W jakim blasku Bóg się rodzi, w takim cały styczeń chodzi"

25 grudnia wypadła pełnia ... 
a "Gdy na pełnie księżyca Gody przypadają, łagodną resztę zimy z tego wysuwają".26 grudnia przywitał nas malowniczym wschodem Słońca. 


Sobota była idealna ... tego dnia chyba nikt nie siedział w domu :)Drugi dzień świąt zakończył przepiękny zachód Słońca ...

W tym roku święta wypadły tak, że zyskaliśmy dodatkowy dzień wolnego - 27 grudnia.  I bardzo dobrze, gdyż niedziela była  równie piękna co poprzednie dni. 


ŹRÓDŁO:
fot. Patrycja Wiatr, Sebastian Jakóbiec, Adam Konior i Janusz Sobkowski - Dziękujemy bardzo za zdjęcia! Pozdrawiamy Was gorąco! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)