środa, 23 marca 2016

Sebastian Kawa w Twardorzeczce ...

Sebastian Kawa z Międzybrodzia Żywieckiego to bez wątpienia odlotowy sportowiec ... i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wszak to wielokrotny mistrz świata w szybownictwie ! Od wielu lat znajduje się w czołówce światowego rankingu pilotów szybowcowych.  Jako pierwszy człowiek wzbił się nad najwyższe góry świata bez użycia napędu mechanicznego, czyli szybowcem! Jak zdobywał Himalaje przeczytacie w emocjonującej relacji, pełnej fantastycznych zdjęć TUTAJI właśnie w miniony piątek, 18 marca 2016r. w Gimnazjum w Twardorzeczce odbyło się spotkanie z tym najbardziej utytułowanym pilotem szybowcowym w historii. 

Sebastian Kawa opowiadał o swojej pasji ... 
o początkach kariery, 
o trudach  związanych z organizacją wypraw, 
o dziedzinie sportu, która jest niezwykle widowiskowa, 
a dzięki nowym technologiom zdobywa coraz większą rzeszę fanów. 


Swoją prezentację wzbogacił licznymi filmikami i zdjęciami z podniebnych podróży.  

Kolejnym celem Mistrza jest latanie nad Antarktydą ... 
My, życzymy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów. Pozdrawiamy serdecznie ! Drugoklasiści  z uwagą słuchali opowieści sportowca. Zadawali liczne pytania dotyczące szybownictwa, a także życia prywatnego. 
Po prezentacji, każdy chętny mógł otrzymać autograf i porozmawiać z szybownikiem. W spotkaniu udział wzięli uczniowie drugich klas, nauczyciele i dyrektor szkoły pan Piotr Tlałka. 

Pojawił się także pan Michał Bożek- właściciel Ustronianki,  którego pasją również jest lotnictwo. Prezes aktywnie wspiera różne dyscypliny sportu, aktualnie jest jednym z głównych sponsorów polskiej reprezentacji piłki nożnej podczas Mistrzostw Europy 2016. 


Na koniec oczywiście nie mogło się obyć bez pamiątkowej fotki ... 

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)