piątek, 25 marca 2016

Wagary z Góralami ...

21 marca to Dzień Wagarowicza... A zatem tego dnia bez wagarów ani rusz ;) ... A co jeśli do wspólnego wagarowania dołączyłaby drużyna TS Podbeskidzie? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak... Mało tego, takie wagary miały miejsce  właśnie u nas, w Lipowej. 

Ale może po kolei ...  

Na początku marca TS Podbeskidzie ogłosiło konkurs dla szkół "Kibicuj z rodzicami, wagaruj z Góralami". Dla najliczniejszej reprezentacji podczas meczu z Górnikiem Zabrze przygotowano fantastyczną nagrodę - wizytę zawodników Podbeskidzia w zwycięskiej szkole!
Na apel odpowiedziało 16 szkół  -  z Bielska-Białej, Jasienicy, Pewli Wielkiej, Międzybrodzia Bialskiego, Jaworza, Skoczowa, Krosna, Bronowa, Strumienia, Rudy Śląskiej, Wadowic. Do konkursu zgłosiła się także Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego z Lipowej. To szkoła z klasami sportowymi... tutaj uczniowie wręcz kochają sport. Dlatego propozycja wzięcia udziału w konkursie została przyjęta entuzjastycznie przez wszystkich. 


W sobotę 19 marca spod szkoły wyjechało kilka busów pełnych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli ... 
Kierunek ---> Stadion w Bielsku-Białej ... 
Mecz TS Podbeskidzie - Górnik Zabrze rozpoczął się o godz. 15.30. Na trybunach zasiadła spora ekipa z Lipowej ...
 396 osób zdecydowanie dało o sobie znać ...  Lipowa  nie miała sobie równych, była najliczniejsza i ... najgłośniejsza!!! 

 Ogłoszenie wyników to radość nie do opisania.
  WYGRALIŚMYYYY!!! - cieszyli się uczniowie - To do nas przyjadą zawodnicy Podbeskidzia!
I rzeczywiście, w poniedziałek (21 marca) tuż przed 10.00 w zwycięskiej szkole pojawili się piłkarze . 


Głośno witani przez przejętych uczniów hasłem "Idzie, idzie Podbeskidzie"... Transparenty, flagi, szaliki i obowiązkowo namalowane barwy klubu na policzkach  dzieci ... To była prawdziwa euforia!Wyczekiwanych gości powitał dyrektor szkoły Janusz Caputa  oraz wójt gminy Lipowa Jan Góra. 


Następnie Górale przedstawili się  ...


... i zaprosili  uczniów do piłkarskich rozgrywek. Co jak co, ale zagrać z Góralami to jest dopiero "coś". Radość w oczach dzieci - bezcenne! Czas na wykazanie się przez zawodników sporą dawką cierpliwości ... wszak wszyscy chcieli autograf i fotkę z ulubionymi piłkarzami ...

 A największą popularnością cieszył się niezwykle lubiany japoński piłkarz Kohei Kato ... Oblegany przez uczniów rozdał mnóstwo autografów i uśmiechów do zdjęć.


Uczniowie otrzymali także z rąk Górali pamiątkowe plakaty i gadżety.A dzieci w ramach podziękowania wręczyły każdemu piłkarzowi pięknego, wiosennego tulipana :) 


To był dopiero Dzień Wagarowicza ... 
Jesteśmy przekonani, że tych chwil, uczniowie nigdy nie zapomną! 
Więcej zdjęć -  KLIKNIJ

Źródło:
fot. informujące o zwycięstwie SP Lipowa-  z fejsbukowej strony TS Podbeskidzie TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)