wtorek, 7 marca 2017

Człowiek Roku 2016 na Żywiecczyźnie...

W lutym, po miesięcznym głosowaniu w plebiscycie ogłoszonym przez Dziennik Zachodni, CZŁOWIEKIEM ROKU 2016 na Żywiecczyźnie został istny wulkan energii. Nie ukrywamy,  nasz faworyt. 
To oczywiście ...  Edward Dudek, popularnie zwany BACĄ. Bezapelacyjnie ten tytuł mu się należał.
 W swojej kolekcji ma także  tytuł najlepszego sportowca (1996r.) oraz najlepszego trenera w naszym powiecie (2005r.) 

W piątej edycji plebiscytu na Człowieka Roku,  rywalizowało 12 kandydatów. Baca pokonał rywali z ogromną przewagą, bowiem internauci serwisów dziennikzachodni.pl oraz zywiec.naszemiasto.pl oddali na Edwarda Dudka aż 12 155 głosów, co dało mu o 1196 głosów więcej od zdobywcy drugiego miejsca - Michała Czulaka (10 959 głosów). Trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Pasternakowi, który zdobył 3068 głosów. Wyniki znajdziecie TUTAJ.

Aktualnie trwa kolejne głosowanie na


Jak i do kiedy można głosować?

Jeszcze przez dziesięć dni możecie oddać swoje głosy!

Głosować możecie:
* tradycyjnie za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ oraz przez Facebooka 
(tutaj macie czas do piątku - 10 marca do godz. 11.59 !!!)

* wysyłając sms'y  (tutaj głosować możecie do piątku - 17 marca do godz. 11.59) Zatem Kochani... 
mobilizujemy wszyscy siły i głosujemy na Edka!!! 

 A teraz parę słów o naszym finaliście :)


Edward Dudek, mieszkaniec Radziechów, jest Wam dobrze znany, choćby z organizowanego co roku najstarszego w Polsce maratonu górskiego "Maraton Beskidy", który w większości biegnie przez naszą malowniczą gminę! 
Pasją Edka od ponad 50 lat jest sport. 

Biegał od zawsze, czyli od 3-4 klasy szkoły podstawowej. Za juniora był mistrzem okręgu krakowskiego na 3 km , ale gdy nie wysłano go na spartakiadę młodzieży obraził się na klub i zmienił dyscyplinę na narciarstwo biegowe. I to ono stało się całym jego życiem przez kolejnych 10 lat. - czytamy na blogu Edwarda -

  
Jako biegacz narciarski odnosił liczne sukcesy, często startował w reprezentacji Polski. Zwyciężał we wszystkich największych biegach narciarskich w Polsce (Bieg Piastów, Jaćwingów, Gwarków). W 1985 roku zakończył wyczynowy trening narciarski. Poszedł do pracy, do szkoły w Czarnym Borze, gdzie był wuefistą, ale szybko wrócił w rodzinne strony. Został górnikiem, pracował na przodku, gdzie wysiłek jest największy i… startował w masowych imprezach biegowych.Jest założycielem i prezesem Rodzinnego Klubu Biegacza BACA w Radziechowach.

 To organizator około 100 imprez sportowych o zasięgu międzynarodowym m.in.:

* EKO Bieg Szlakiem Dudka
* Memoriał Ewy Dudek

* Międzynarodowy Narciarski Bieg Dudka 
* Międzynarodowy Bieg Bacy Mistrzostwa Polski Amatorów PZNEdward to pierwszy Polak, który przebiegł Spartathlon, czyli bieg z Aten do Sparty 246 km. Na swoim koncie ma najwięcej maratonów + Ultra z terenu Podbeskidzia.  Jest międzynarodowym sędzią Polskiego Związku Narciarskiego.

Z całą pewnością to propagator zdrowego stylu życia. Jak nikt zachęca innych do aktywnego wypoczynku. Sam jest najlepszym przykładem, że sport to zdrowie.
Obserwujemy fejsbukowy profil Edka i nie ukrywamy - jesteśmy pod wrażeniem jego osoby, jego stylu życia, jego niesamowitej aktywności. Czasami mamy wrażenie, że ten człowiek w ogóle nie śpi. Kiedy my wstajemy, on jest już po 17 km treningu,  gotowy do działania! Jeździ po całej Polsce i nie tylko, bierze udział w maratonach, zdobywa medale, integruje, zachęca, tłumaczy jak ważne jest utrzymanie formy i to w każdym wieku... Gdziekolwiek się pojawi, wokół niego jest pełno ludzi. To właśnie jego osobowość, charakter i doświadczenie, sprawiają, że przyciąga do siebie osoby, które chcą pamiątkowe zdjęcie, autograf czy po prostu porozmawiać, poradzić się, pośmiać.  


Ale to nie wszystko. 
W swoim napiętym grafiku znajduje czas na pisanie książki "Biegiem przez życie". Będą to wspomnienia, ciekawe anegdoty, zdjęcia ... cała historia, jaką Baca wybiegał podczas tylu lat. 
Poza tym przygotowuje się do jubileuszowego, dziesiątego już Maratonu Beskidy, który odbędzie się 4 listopada 2017. Więcej o Edwardzie Dudku przeczytacie na jego blogu  - TUTAJ

Edku, gorąco Cię pozdrawiamy i gratulujemy zdobytego tytułu Człowieka Roku na Żywiecczyźnie!!!

A Was Kochani czytelnicy, prosimy o kolejne głosy na Bacę, w trwającym plebiscycie  na Człowieka Roku 2016 w FINALE WOJEWÓDZKIM :)ŹRÓDŁO:


2 komentarze:

  1. Brawo Anetka ! Serdecznie dziękuje za ogromny wkład pracy przy promowaniu moich imprez i teraz mnie samego. To dzięki Tobie i Twojemu wspaniałemu Blogowi dużo ludzi mogło zapoznać się co dotychczas osiągnąłem !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super gratulacje Edku!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)