wtorek, 24 października 2017

VIII Dzień Latawca... RELACJA

Za oknem pogoda jaka jest, każdy widzi... pochmurno, deszczowo, chłodno i co tu dużo pisać... mało optymistycznie. I pomyśleć, że dokładnie 9 dni temu raczyliśmy się błękitnym niebem, promieniami słońca i temperaturą 22 st.C.Po deszczowym wrześniu, drugi weekend października zrobił nam olbrzymią niespodziankę. Dlatego te dni chyba każdy chciał wykorzystać najlepiej jak potrafił. Oczywiście ruch na świeżym powietrzu był  na pierwszym miejscu. 

My wzięliśmy udział w niezwykle kolorowym wydarzeniu, na które zapraszaliśmy Was TUTAJ

Otóż w niedzielę, 15 października odbył się Dzień Latawca.
Tegoroczny,  zorganizowano w ramach projektu "Żyj zdrowo i kolorowo". Konspekt zakładał organizacje trzech wydarzeń w miejscowości Ostre.Pierwszą imprezą był Bezalkoholowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, o którym pisaliśmy TUTAJ
Kolejno, WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO - TURYSTYCZNA na górę Ostre „Nie bądź obojętny, podnieś śmiecia”. Wycieczka odbyła się w sobotę 14 października i z całą pewnością zaskoczyła niejednego uczestnika. Zamiast zebranej góry śmieci, zebrano reklamówki grzybów... Tak, tak Kochani... śmieci w tym roku było wyjątkowo mało, za to grzybów cała masa :)


 Trzecim wydarzeniem był wspomniany DZIEŃ LATAWCA.

Pierwsi miłośnicy kolorowych modeli pojawili się po 13.00  na Nowym (górce nad strażnicą OSP Ostre). Tego dnia wiatru było jak na lekarstwo. Na szczęście co jakiś czas pojawiały się dość spore porywy, które unosiły latawce wysoko, wysoko... piękne, o przeróżnych kształtach i kolorach, z cudownymi ogonami ... 


Mogliśmy podziwiać latające smoki, potworki, motylki, papużki, księżniczki, Kubusia Puchatka, a nawet Batmana.  


Zabawa z latawcami to frajda nie tylko dla najmłodszych. Jak widzicie, dorośli równie świetnie się bawili... 
Dla wszystkich dzieci przygotowano upominki,  które jak się domyślacie sprawiły ogromną radość najmłodszym.


Furorę robiły bańki mydlane ....

W trakcie zabawy na uczestników czekało pyszne, domowe ciasto, ciepłe i zimne napoje oraz uwielbiane przez najmłodszych słodkości. 

Fantastyczna pogoda sprzyjała wylegiwaniu się na kocach i podziwianiu przepięknych widoków. 

W zabawie udział wzięli także czworonożni przyjaciele...Taka impreza warta jest uwiecznienia. My zrobiliśmy to za pomocą aparatu, a jedna z uczestniczek malując piękne obrazy. 
Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia jest Anna Skórzak, która po raz pierwszy  Dzień Latawca zorganizowała 17 lat temu. Jednak regularnie realizowany jest od siedmiu lat. 
W organizacji pomaga OSP Ostre oraz liczni wolontariusze. Nagrody tradycyjnie zapewnia Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej. 
Tegoroczny projekt współfinansowany został ze środków
Urzędu Gminy w Lipowej.I tak  minęło nam niedzielne popołudnie. To był odlotowo spędzony czas w wielopokoleniowym gronie, w radosnej atmosferze, z pięknymi widokami przepełnionymi barwami jesieni.Oczywiście mamy dla Was zdjęcia. 
Gorąco zapraszamy do ich obejrzenia TUTAJ - KLIKNIJ
ŹRÓDŁO:
W tekście wykorzystaliśmy cztery zdjęcia otrzymane od Anny Skórzak - Dziękujemy bardzo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)