wtorek, 20 listopada 2018

I Marsz dla Niepodległej w Słotwinie...W niedzielę 11 listopada 2018r. w Narodowe Święto Niepodległości odbył się w Słotwinie
I Marsz dla Niepodległej.

O godz. 15.00 przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zebrali się mieszkańcy. Uczestnikom przypięto barwy narodowe w postaci biało-czerwonych tasiemek. Wszystkich przybyłych przywitała radna i sołtys Słotwiny Maria Binda-Sapeta, a proboszcz ks. Mieczysław Grabowski odmówił modlitwę. 


Następnie parafianie ruszyli ul.ks. Jerzego Popiełuszki w kierunku górnej Słotwiny.  

Na czele mieszkańcy nieśli sporej wielkości flagę biało- czerwoną. W marszu udział wzięły całe rodziny, w tym również... czworonożni przyjaciele. Uwagę przykuwali najmłodsi, którzy maszerowali na równi z dorosłymi i radośnie machali chorągiewkami. 

W trakcie marszu powiewały biało-czerwone flagi i śpiewano pieśni religijne oraz patriotyczne.

W ten sposób uczestnicy chcieli uczcić wielkie wydarzenie i pokazać swoją miłość do Ojczyzny.  

A tak przy okazji, zobaczcie jaki piękny widok rozpościera się ze Słotwiny... 
Niedzielny pochód zakończył się na posesji Państwa Byrdy,  gdzie na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka. 
Ale najpierw,  głos zabrał proboszcz, który podziękował wszystkim za udział w marszu oraz porannych uroczystościach (TU). Wspomniał także o kapsule czasu, jaka od piątku (9 listopada) znajduje się przy wejściu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie (pisaliśmy o tym TUTAJ). 


Teraz zaproszono uczestników na pyszne domowe ciasto, kiełbaski z ogniska, a także ciepłą herbatę i kawę.  I tak przy wspólnym śpiewie, trzaskającym ogniu i w miłej atmosferze minęło niedzielne popołudnie. 

W Marszu dla Niepodległej uczestniczyło 56 osób, co jak na pierwsze tego typu wydarzenie, dodamy spontanicznie zorganizowanie, jest dużym sukcesem 😍 

WIĘCEJ ZDJĘĆ z Marszu dla Niepodległej 
znajdziecie TUTAJ

2 komentarze:

  1. Ale tłumy i kiełbasa powyborcza

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nas nie było ale jak tylko będzie w przyszłym roku to się pojawimy. Piękny marsz.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)