piątek, 9 listopada 2018

Wyprawki czytelnicze dla trzylatków...


Drodzy Rodzice trzylatków! 

Serdecznie Was zapraszamy, oczywiście wspólnie z pociechą, do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej.

Tam na dzieci urodzone w 2015r. czekają super niespodzianki.

Wystarczy, że zapiszesz dziecko do Biblioteki w Lipowej, wypożyczysz książkę z księgozbioru dziecięcego i zgłosisz chęć przystąpienia do projektu „Mała książka - wielki człowiek".

W zamian Twoja pociecha otrzyma w prezencie WYPRAWKĘ CZYTELNICZĄ 😊


Wyprawka zawiera:

* książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci
autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka oraz

* Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.W wyprawce znajdziecie także coś dla siebie, Drodzy Rodzice. To broszura „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Po odbiór darmowych wyprawek zapraszamy do końca grudnia :)Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek" ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

 Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.
ŹRÓDŁO:
wielki_czlowiek.pl, bibliotekawlipowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)