wtorek, 11 grudnia 2018

XXII Korowód Świętego Mikołaja... RELACJA 6 grudnia to dzień radości i uśmiechu. To zdecydowanie taki dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci.

Ale nie ma się co dziwić. Wszak tego dnia otrzymujemy prezenty od Świętego Mikołaja.

W naszej gminie grzecznych dzieci mamy mnóstwo, dlatego w tym roku Mikołaj chcąc dotrzeć do wszystkich, postanowił podzielić odwiedziny na kilka dni. 

W sobotę, 1 grudnia Święty ze swoją świtą zawitał do Leśnej.
W czwartek, 6 grudnia przybył do Lipowej Brzeziny, gdzie blisko 100 dzieciom wręczył piękne prezenty.
Podobną ilość obdarował w sobotę, 8 grudnia w Ostrem. Zarówno z Brzezin, jak i Ostrego relacja wkrótce ukaże się na naszej stronie, a tymczasem mamy dla Was fotorelację z Leśnej.


Na sobotni Korowód Świętego Mikołaja zapraszaliśmy Was TUTAJ.
Jak było?
Jak zawsze FANTASTYCZNIE! 
Bajkowo, radośnie, świątecznie...

Niestety zabrakło zimowej scenerii, ale szczerze mówiąc, ten fakt chyba nikogo nie zasmucił, bowiem obserwując uśmiechnięte twarze dzieci, wnioskujemy, że i tak nie śnieg był najważniejszy, a gość w długiej,  siwej brodzie i w czerwonym stroju.
Po południu Leśna zamieniła się w prawdziwą wioskę św. Mikołaja. Co roku wydarzenie czymś nowym zaskakuje. W tym roku również pojawiły się nowości, ale o nich za chwilę...Z minuty na minutę przykościelny parking wypełnił się dziećmi i młodzieżą, rodzicami oraz dziadkami. Byli to głównie parafianie, ale przybyli także mieszkańcy okolicznych miejscowości, a także z dalszych rejonów. Spotkaliśmy gości z Milówki, Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, a nawet z Katowic.

Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Leśna i OSP Sienna, a także policja.Mróz dawał o sobie znać, dlatego wyjścia były dwa... albo grzejemy się przy ogniu, albo oddajemy w wir zabawy przy ulubionych hitach...

A okazja do tańca była, bowiem tegoroczna impreza rozpoczęła się od zabawy andrzejkowej na świeżym powietrzu.... Przy znanych i lubianych przebojach bawiły się całe rodziny.

Tuż przed godz. 17.00 wszystkich przybyłych powitał proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Leśnej ks. Piotr Sadkiewicz.Następnie strażacy zapalili pochodnie. W jednej chwili zrobiło się wyjątkowo klimatycznie i na przykościelnym parkingu pojawił się długo wyczekiwany gość.


Mikołaj w blasku pochodni wyglądał zjawiskowo.
Z uśmiechem na ustach podchodził do dzieci i witał się z nimi.
Jak się domyślcie radość najmłodszych była ogromna.

Ulubieńcowi dzieci, towarzyszyły anioły i elfy, a także przesympatyczne alpaki. Zauważyliśmy także diabełka, ale powiemy Wam, że był wyjątkowo grzeczny i psikusów żadnych nie robił.Dla najmłodszych przygotowano jeszcze jedną niespodziankę.
Każde dziecko otrzymało balon, ale nie taki zwykły 🎈... tylko świecący 💡😮


Dotarcie na scenę trochę Mikołajowi zajęło, wszak zjawiło się mnóstwo grzecznych dzieci i każde chciało przybić "piątkę" swojemu ulubieńcowi.


Na scenie Mikołaj przywitał wszystkie dzieci, i te całkiem malutkie i te ciut starsze, i te bardzo grzeczne i te odrobinkę mniej.  Zwrócił uwagę, że nie jest Mikołajem znanym z reklam słynnego napoju i przypomniał wszystkim postać biskupa z Miry.
Na cześć świętego Mikołaja,  dzieci wypuściły z rączek otrzymane balony. I tak świetliste kule poleciały hen wysoko wywołując falę zachwytu.


Wśród uczestników zabawy wyróżniały się piękne anioły. Uwagę przykuwały także psotne diabełki.


Na szczęście aniołków było dużo, dużo więcej i diabełki szans na rozbrykanie nie miały zbyt wiele. 
A dla najliczniejszych rodzin ubranych w anielskie stroje przygotowano atrakcyjne nagrody.
Spośród osób, które zgłosiły swój udział  w konkursie, wylosowano 8 rodzin, do których powędrowały cenne bony na święta Bożego Narodzenia.Po zakończeniu zabawy, św. Mikołaj  udał się do domów parafian, aby wręczyć prezenty grzecznym dzieciom. Mikołajowi towarzyszył radosny aniołek i rozbrykany diabełek.
Święty miał sporo dzieci do odwiedzenia. Dzięki pomocy rodziców, wręczył piękne prezenty małym mieszkańcom Leśnej, Siennej i Twardorzeczki, a także dolnej części Brzezin.


Pewnie zastanawiacie się, jak to możliwe że Mikołaj odwiedził tyle domów. Stali czytelnicy dobrze wiedzą, bo ten sekret zdradziliśmy Wam już w poprzednich latach.  Przypominamy TUTAJ -  2015 i 2016.

Choć lata lecą i w tym roku obchodziliśmy już XXII edycję Korowodu Świętego Mikołaja, to w tej kwestii nic się nie zmieniło i nadal mnóstwo Mikołajów ochotników zgłasza się do pomocy. Ale nie ma się co dziwić, czy może być coś piękniejszego niż  radość w oczach dziecka?Na koniec zapraszamy do galerii, gdzie czeka więcej zdjęć z uroczystości KLIKNIJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)