niedziela, 10 lutego 2019

Ferie zimowe czas start... HARMONOGRAM ZAJĘĆ
Drodzy Uczniowie! 

Czekaliście cierpliwie i udało się. Dotrwaliście  i  oficjalnie uważamy FERIE ZIMOWE za otwarte :)

Wiemy, że z tego powodu jesteście wyjątkowo szczęśliwi... i prawdę mówiąc, rozumiemy Was doskonale.

Przed Wami w pełni zasłużone dwa tygodnie laby. 

 Teraz możecie się wyspać, zrelaksować, odpocząć od szkolnych obowiązków.


Co prawda śnieg nam ostatnio stopniał, ale podobno tylko na chwilkę...
 Jeśli wierzyć synoptykom, już wkrótce zrobi się biało. Zatem śniegowe szaleństwa tuż, tuż...

W oczekiwaniu na biały puch, mamy dla Was zestawienie atrakcji, jakie przygotowali dla Was nauczyciele.

Wszystkie szkoły, a także biblioteki stanęły na wysokości zadania i jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wierzcie nam, nuda Wam nie grozi...


Oto harmonogram zajęć na najbliższe dwa tygodnie :) Zaczynamy od  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipowej. Tutaj czekają lekcje z programowania, warsztaty językowe, origami oraz gry i zabawy z matematyki.  Oczywiście nie zabraknie uwielbianych zajęć sportowych z trenerami, a także wyjazdów na narty. Niewątpliwą atrakcją będą wycieczki do Zakopanego i Palmiarni w Gliwicach.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słotwinie przez całe ferie na dzieci czekają liczne zajęcia sportowo-rekreacyjne, komputerowe oraz warsztaty regionalne. Poza tym przygotowano atrakcyjne wycieczki: do kina, muzeum i palmiarni.


Również na uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siennej czeka urozmaicona oferta  m.in. warsztaty plastyczne, teatralne i ekologiczne. Poza tym - zajęcia chemiczne i sportowe.
Dodatkowo odbędą się wyjazdy do kina i na basen.
Dla ósmoklasistów przygotowano indywidualne konsultacje z języka polskiego i matematyki przygotowujące do kwietniowego egzaminu.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Leśnej harmonogram jest równie napięty. Tutaj dzieci mogą liczyć na  zajęcia sportowe, plastyczne oraz ciekawe warsztaty z muzyki.
 Uczniowie zgłębią również tajniki z emisji głosu oraz czytania.  Nie zabraknie gier i zabaw w języku angielskim i niemieckim, a także zajęć z matematyki. Czeka także wyjazd do kina.
Znalezione obrazy dla zapytania zsp twardorzeczka
 Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce 
zorganizowane zostaną m.in. zajęcia plastyczno-artystyczne, matematyczne i sportowe. Odbędą się także warsztaty z robotyki i nauki gry w szachy.
Zaplanowane są także wyjazdy do kina i parku trampolin.  FERIE W BIBLIOTECE

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka w lipowej lipowa i okolice

Oprócz propozycji ze strony szkół mamy dla Was ofertę bibliotek. 

Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej odbędą się zajęcia zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i uczniów szkół podstawowych. Będzie można stworzyć marionetkę oraz własną skarbonkę marzeń,  pograć w gry planszowe, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Z kolei filie w Twardorzeczce i w Leśnej zapraszają na zajęcia twórcze, gdzie będzie można wykonać zwierzątka ze sznurka oraz walentynkowe zakładki do książek. Poza tym na dzieci i młodzież czekają ulubione planszówki.

Zajęcia  są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy:  

* w bibliotece,  
* telefonicznie nr 33 867 16 74  
lub
* mailowo: bibliotekalipowa@bibliotekalipowa.pl


Jak widzicie, oferta placówek jest bardzo bogata. 
Zapraszamy Was do zapoznania się z harmonogramami i aktywnego uczestnictwa w zajęciach :)


Na koniec ważna wiadomość. W trakcie ferii zimowych (od 9 do 24 lutego) dzieci i młodzież może korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami.
 Promocja obejmuje swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie (w tym również kursy do Zakopanego!)

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci i młodzież z całego kraju – nie trzeba być mieszkańcem województwa śląskiego. Aby wziąć udział w promocji podczas kontroli w pociągu zamiast biletu wystarczy okazać ważną legitymację szkolną – może być to zarówno legitymacja szkoły podstawowej czy gimnazjalnej, jak i technikum, liceum czy szkoły branżowej. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym warto, by opiekunowie mieli ze sobą dokument potwierdzający wiek podopiecznego. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie na stronie Kolei Śląskich TUTAJ.


Życzymy Wam
Drodzy Uczniowie 
 UDANYCH FERII ZIMOWYCH !

Bawcie się dobrze!ŹRÓDŁO:

2 komentarze:

  1. Jestem pod wrażeniem ile się w naszych szkołach dzieje. Brawo dla nauczycieli, że im się chce. Oby uczniowie docenili.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka chodzi na zajęcia do Twardorzeczki i za każdym razem wraca uśmiechnięta. Dziękuję nauczycielom.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)