piątek, 8 lutego 2019

Spotkanie opłatkowe w Słotwinie...Tradycyjnie na początku roku  organizowane jest w Słotwinie spotkanie opłatkowe dla seniorów. Tym razem odbyło się w sobotnie popołudnie, 12 stycznia 2019r. 


Na początek w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie ks. proboszcz Mieczysław Grabowski odprawił mszę świętą w intencji ludzi starszych, samotnych, emerytów i rencistów.
Następnie wszyscy udali się do strażnicy OSP Słotwina. 
Tam przybyłych gości powitała młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek Elżbiety Dawid i Sabiny Pawlus, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Ósmoklasiści zadbali dosłownie o wszystko... Goście mogli podziwiać świetną grę aktorską, dekoracje i piękne stroje.

Młodzi aktorzy za swój występ otrzymali gromkie brawa. 

Przedstawieniu przyglądali się także dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie Danuta Knapek, ks. proboszcz Mieczysław Grabowski, prezes OSP Jan Binda, przewodnicząca KGW Zofia Semik, prezes Akcji Katolickiej Jan Byrdy, przewodniczący Spółki Wodociągowej Zdzisław Setla.


Po występie wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem, symbolem pojednania i przebaczenia.Następnie zaproszono seniorów do wspólnego posiłku. 


Tradycyjnie o podniebienia gości zadbała Anna Paciorek. Za pomoc i zaangażowanie osobiście podziękował jej ks. proboszcz. 


  Szefowej kuchni pomagały Maria Binda-Sapeta (radna i sołtys Słotwiny) oraz członkinie Akcji Katolickiej.


O oprawę muzyczną zadbał organista Mieczysław Stec. 
Podczas spotkania przygotowano jeszcze jedną muzyczną niespodziankę dla seniorów, a mianowicie występ Koła Gospodyń Wiejskich.Gościom wręczono także upominki w postaci ślicznych aniołków. I tak przy wspólnym kolędowaniu, kawie i herbacie oraz domowym cieście minęło tegoroczne spotkanie. 

Zapraszamy do galerii TUTAJ, gdzie znajdziecie więcej zdjęć ze spotkania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)