wtorek, 18 sierpnia 2015

W Ostrem powstają gry podwórkowe ...

W Ostrem się dzieje... co do tego nie mamy żadnych wątpliwości !!! 
 Grupa nieformalna we wsi Ostre właśnie realizuje projekt wspólnie z Żywiecką Fundacją Rozwoju "Uśmiech i pogoda ducha z placem zabaw dla malucha"

Pierwszy etap projektu dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jest już prawie ukończony. 


Od zeszłego tygodnia na boisku szkolnym powstają prawdziwe arcydzieła. To gry podwórkowe, m.in. kapsle, państwa-miasta, klasy ... to wszystko z motywem góralskim ... Na pomysł realizacji gier podwórkowych wpadła mieszkanka Ostrego, Barbara Skórzak, która podobny projekt realizowała rok temu w Łodzi. 
ŚWIAT MA BYĆ KOLOROWY A NIE SZARY I BYLE JAKI ...

- Z doświadczenia wiem, że dzieciakom takie gry bardzo się podobają i chętnie z nich korzystają. W Łodzi jest taki plac w aranżacji farmy dla zwierząt. - mówi Barbara Skórzak -  W końcu przyszedł czas na moją miejscowość! W Ostrem motywem przewodnim gier są góry, nasze Ostre i okolice. Tutaj kosz ze śliwkami, parzenica czy rozeta podhalańska idealnie pasują. Mam nadzieję, że plac będzie cieszył się zainteresowaniem.

Ze względu na upał, gry malowane były późnym popołudniem, aż do samego wieczora.  Najpierw szkicowanie, a później poprawianie farbą chlorokauczukową i utwardzanie. Efekt jest niesamowity. Teraz powstaną zasady gier, które zawieszone zostaną na boisku. Realizatorzy projektu zgodnie twierdzą, że najważniejsze ideą jest aby plac żył !

Kolejnym etapem projektu będą nasadzenia krzewów na skarpie przy placu zabaw, ale to dopiero we wrześniu, w październiku.  


ŹRÓDŁO:
zdj. Barbara Skórzak - DZIĘKUJEMY !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)