wtorek, 9 lutego 2016

Jabłka dla uczniów z gminy Lipowa ...


Dokładnie trzy tygodnie temu na wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Lipowej czekała mega niespodzianka :) 9 ton jabłek do rozdania KLIKNIJ !!!  685 skrzynek owoców rozeszło się w błyskawicznym tempie. Ta niesamowita akcja  spotkała się z tak pozytywnym odzewem, że Dyrektor Szkoły pan Janusz Caputa zgłosił chęć przyjęcia kolejnej partii jabłek. 


I właśnie dzisiaj, 9 lutego 2016r.  dostarczono kolejną porcję zdrowia. Z samego rana  na teren szkoły podjechał TIR załadowany po brzegi.  Tym razem z jeszcze większą ilością owoców! Przywieziono ... 20 ton jabłek, tj. 1450 skrzynek. Jabłka w dwóch odmianach: Mutsu (zielone) i  Gala (czerwone) przyjechały z okolic Sandomierza, z miejscowości Wygoda.  Miały do pokonania ok. 400 km. 
Jabłka zostały rozdzielone między szkoły i przedszkola w gminie Lipowa. W rozwożenie jabłek zostali zaangażowani pracownicy gminy.

Oczywiście jabłka rozdzielane były  wśród uczniów bezpłatnie. Wszystko dzięki Agencji Rynku Rolnego, która w ten sposób zagospodarowuje nadwyżki jabłek zalegające w magazynach.Jak poinformował nas Dyrektor Szkoły Janusz Caputa aby otrzymać taką ilość owoców, należało zgłosić chęć przyjęcia jabłek już pół roku temu. Jak widać po minach zadowolonych dzieci warto było czekać. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak rozkoszować się pysznymi jabłuszkami ...

Życzymy uczniom i ich rodzicom  smacznych kompotów, szarlotek, deserów. Zdjęcia z tej niesamowicie zdrowej akcji znajdziecie TUTAJ. 


11 komentarzy:

 1. O rany....ale obciach jabłka przywozić na wieś , nie lepiej posadzić jabłonie koło każdego domu i promować jak to robicie ze śliwkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obciach? załamka co za pogląd. To że wieś to co? Posadzić jasne ale zanim drzewko zacznie owocować to trochę minie a pozatym to w tym roku była susza i mimo że mam kilka jabłoni to jabłek było jak na lekarstwo.

   Usuń
 2. Super, brawo !

  OdpowiedzUsuń
 3. takim bede kiedys jezdzil

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Januszu dziękujemy. Dla niektórych to tylko jabłka ale dla nas to bardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pod wrażeniem. Gratuluję fajnej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 6. W szkole podstawowej w Twardorzeczce jabłka przypadają tylko na dzieci z 1 i z 3 klas-a przepraszam bardzo dzieci z kl 2 i pozostałych to dzieci gorszego sortu?

  OdpowiedzUsuń
 7. W szkole podstawowej w Twardorzeczce jabłka przypadają tylko na dzieci z 1 i z 3 klas-a przepraszam bardzo dzieci z kl 2 i pozostałych to dzieci gorszego sortu?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękujemy dyrektorowi z Lipowej za podzielenie się jabłkami! Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 9. NIS DODAC,NIC UJAC...TYLKO POCHWALIC
  INICJATYWE I CHECI...POZDRAWIAMY Z DALEKA
  ALE UCZUCIOWO Z LIPOWA I NASZA TWAEDORZECZKA...
  DZIEKI ZA CIEKAWE WIESCI Z OKOLIC...UKLONY...

  OdpowiedzUsuń
 10. Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)