wtorek, 2 lutego 2016

II Karnawał w Lipowej za nami ...

W minioną sobotę, 30 stycznia 2016r. odbył się finał 47. Żywieckich Godów. Jak co roku, u naszych sąsiadów było wyjątkowo głośno i kolorowo. Kto mógł z całą pewnością  nie opuścił takiego wydarzenia ... Wszak wielobarwny korowód, prezentacja kolędników i konkurs trzaskania z bata, to nie lada atrakcja. Jak dokładnie wygląda plenerowy dzień ??? O tym przeczytać możecie w naszym zeszłorocznym poście, w którym także wyjaśniamy co oznaczają poszczególne obrzędy KLIKNIJ.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem nasza gmina miała swój akcent w "godach" ... Po południu, kiedy impreza przeniosła się do MCK, na jednym ze stoisk regionalnych, swoje pyszności wystawiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słotwinie. Jak się domyślacie przysmaki naszych gospodyń cieszyły się dużą popularnością i rozchodziły się jak ciepłe bułeczki KLIKNIJ

Sobota nie tylko w Żywcu była iście karnawałowa ... również i u nas w gminie popołudnie należało do radosnych i niebywale głośnych. A to wszystko z okazji zorganizowanego po raz drugi przez UG Lipowa oraz Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej "Karnawału w Lipowej"Po godzinie 15.00  usłyszeliśmy strzały przypominające odgłos broni palnej ... Po chwili nastąpiło wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Na drodze od Lewiatana pojawiła się grupa kolędnicza  Wyrwicisy z Ciśca i owy huk to nic innego jak ... trzaskanie z bata :) Kolędnicy w kolorowych strojach i w rytmie głośnej muzyki paradowali w kierunku Centrum Lipowej ...  I tak w radosnej atmosferze wkroczyli na Plac ...  Dziady witały mieszkańców, składały im życzenia, zapraszały do wspólnego tańca i robiły psikusy... 
Kiedy kolorowy spektakl dobiegł końca, wszyscy przeszli do sali OSP Lipowa, gdzie czekał ciąg dalszy karnawałowych niespodzianek.


Przybyłych gości przywitała i zaprosiła do wspólnej zabawy, prowadząca koncert pani Katarzyna Skrzypek.Jako pierwszy wystąpił dobrze wszystkim znany Regionalny Zespół Pieśni i Tańca  Lipowianie. Nasza rodzima grupa zaprezentowała bogaty repertuar muzyczny ... liczne pieśni, kolędy i pastorałki w połączeniu z muzyką na żywo, do tego piękne ludowe stroje ...To była prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Nie pozostaje nam nic innego, jak napisać ... brawo Lipowianie!!!

Następnie na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki. Fantastyczny występ młodych muzyków zachwycił wszystkich. Grupa zebrała gromkie brawa na stojąco. Oczywiście nie obyło się bez bisów. 
Wszyscy, którzy śledzą nas już od dłuższego czasu, z całą pewnością dobrze pamiętają, że na naszym blogu  o Orkiestrze z Milówki  była już wzmianka, a dokładniej przy okazji jubileuszu 15-lecia Golec uOrkiestra, o którym pisaliśmy  TUTAJ.


Za udział w Karnawale występujące zespoły otrzymały podziękowania z rąk Wójta Gminy Lipowa Jana Góry.

Jako, że Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej promuje naszą gminę hasłem "Śliwkowa Lipowa", podczas koncertu częstowano publiczność pysznym ciastem oraz jedynym w swoim rodzaju grzańcem. Oczywiście wszystko ze śliwkami w roli głównej.


I tak 2.Karnawał w Lipowej dobiegł końca. Kolejny za rok ...
 A tymczasem zapraszamy do GALERII, gdzie znajdziecie więcej fotek z sobotniego Karnawału w Lipowej KLIKNIJ
ŹRÓDŁO:
fot. członkiń KGW w Słotwinie -  UG LipowaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)