środa, 3 lutego 2016

Zgłoś się po pączka ...


W naszej gminie od wielu lat Stowarzyszenie Ziemi Lipowskiej promuje śliwkę - nasz produkt lokalny. W zeszłym roku w promowanie włączył się także Urząd Gminy. Stąd Święto Śliwki połączone zostało z Dniami Gminy, gdzie odsłonięty został największy pomnik śliwki w Polsce. O historii śliwkowych sadów dowiedzieć możemy  się także z filmu zatytułowanego "Głowy Gadające o Śliwkach" zrealizowanego przez młodzież z Gimnazjum w Twardorzeczce.  Mamy także swoją markę produktu regionalnego "Śliwkowa Lipowa".
A w najsłodszym dniu w roku, Wójt Gminy Lipowa Jan Góra wspólnie  ze Stowarzyszeniem organizują "Śliwkowy Tłusty Czwartek w Lipowej".
W ramach akcji będą rozdawane wyjątkowe pączki ze śliwką !

Aby otrzymać pysznego pączusia, wystarczy w czwartek (4 lutego) udać się do Urzędu Gminy i w Punkcie Obsługi Klienta  podać hasło:
"ŚLIWKOWA GMINA LIPOWA".

W tym roku do pączka dołączona zostanie pocztówka i quest zachęcający do poznania gminy.

Wszystko do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy już od godz. 7.30.


Pamiętajcie, w Tłusty Czwartek obowiązkowo musimy zjeść choćby jednego pączusia ... Ma to nam zapewnić szczęście i dobrobyt ...  Zatem tego dnia nie oszczędzajmy się ... nie liczmy kalorii ... a jeśli kogoś dręczy sumienie, że pączek jest niezdrowy ... 
ten ze śliwką, na pewno ukoi myśli o złym odżywianiu :)


Wszak śliwki, zarówno suszone, jak i świeże są nieocenionym źródłem witamin. Pektyny łącząc się z kwasami organicznymi, usuwają gromadzący się w komórkach tłuszcz i cholesterol. Dzięki dużej ilości błonnika i antyoksydantów śliwki chronią przed rakiem jelita grubego. Błonnik poprawia także perystaltykę jelit, przeciwdziała zaparciom.  Potas reguluje ciśnienie krwi.   Zawartość wit. B6 i magnezu działa bardzo dobrze na nasz układ nerwowy, a także wpływa na nasze dobre samopoczucie. Wystarczy jeść 3-4 owoce dziennie. 

I tego się trzymajmy ... 

Udanego Tłustego Czwartku Kochani :) 

A jeśli szukacie sprawdzonych przepisów na domowe pączusie oraz faworki, zapraszamy na jeden z naszych postów TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)