środa, 19 kwietnia 2017

Egzamin gimnazjalny czas start ...

Dzisiaj (19 kwietnia - środa),  punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny, w którym biorą udział uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce. To bardzo ważne dni dla młodzieży, ale także dla nauczycieli i rodziców. Choć uczniowie są przygotowani, to jednak nerwy nie odpuszczają. U wszystkich stron. Wszak to od uzyskanych wyników w dużej mierze zależy czy uczniowie dostaną się do wybranych przez siebie szkół. Dzisiaj na uczniów czekała część humanistyczna. Na pierwszy ogień poszły zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut (dla uczniów z dysfunkcjami, czas  został wydłużony do 80 min). Po przerwie czas na język polski, który trwał potrwa 90 minut (do 135 min dla uczniów z dysfunkcjami.)  Jutrzejszy egzamin będzie z części matematyczno-przyrodniczej. W teście przyrodniczym znajdą się zagadnienia z biologii, chemii, fizyki i geografii.  Na rozwiązanie uczniowie będą mieli 60 minut. 
Po przerwie, o godzinie 11.00 gimnazjaliści zasiądą do rozwiązywania zadań matematycznych, na które przeznaczono 90 minut. Uczniowie z dysfunkcjami, będą mieli wydłużony czas z obu bloków. 


A w piątek ostatni dzień  zmagań. Tym razem przed uczniami egzamin z języka obcego. Przeprowadzony zostanie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich uczniów i ten rozpocznie się o godz. 9.00  oraz  o godz. 11 rozszerzony dla tych, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.


Drodzy GIMNAZJALIŚCI !
Trzymamy za Was kciuki !
POWODZENIA !!!

Połamania długopisów :) 


A obok list, który napisał do Was Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak - KLIKNIJ !


Prace z wszystkich testów są zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca. W dniu zakończenia roku szkolnego (23 czerwca) każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń przystąpił.


 Udział w egzaminie jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby czy wypadku losowego nie może przystąpić do egzaminu, to będzie go pisać w drugim terminie - 1,2 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu musi przystąpić do egzaminu ponownie.

WYNIKI

Część humanistyczna: 

* HISTORIA i WOS - KLIKNIJ
* JĘZYK POLSKI - KLIKNIJ


Część przyrodniczo-matematyczna: 

*PRZYRODA - KLIKNIJ
*MATEMATYKA - KLIKNIJŹRÓDŁO:
interia.pl, rmf24.pl, cke.edu.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)