niedziela, 23 kwietnia 2017

Pożar na Gwizdałówce...


W nocy z soboty na niedzielę (22/23 kwietnia) ok. godz. 1.00 strażacy z naszej gminy i okolicznych miejscowości zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Lipowej na Gwizdałówce . To miejsce dobrze znacie, a przynajmniej możecie kojarzyć ze skoków spadochronowych ... KLIKNIJ


Działania  strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu  ognia oraz rozbiórce spalonej konstrukcji dachu.  Zużyto 160 tysięcy litrów wody!!!


Akcja należała do trudnej ze względu na znajdujące się w stodole siano, słomę i paszę. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Z szalejącym ogniem walczyły jednostki z naszej gminy (OSP Lipowa, OSP Słotwina, OSP Leśna, OSP Sienna, OSP Ostre) oraz zastępy z okolicznych miejscowości: OSP Łodygowice, OSP Pietrzykowice, OSP Radziechowy, OSP Międzybrodzie Bialskie  oraz JRP Żywiec. 

 Na miejscu zdarzenia pojawiła się również Policja.

Działania strażaków zakończyły się po godz. 6.00 rano.

ŹRÓDŁO:

fot. Ireneusz Urbański oraz OSP Gminy Lipowa - Dziękujemy bardzo!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)