środa, 12 kwietnia 2017

Plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę ...W piątek, 7 kwietnia 2017r. w Słotwinie już po raz siódmy odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę 
(717 m n.p.m).Tradycyjnie biorą w niej udział wierni z  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są to całe rodziny ... dzieci, rodzice, dziadkowie... To piękny obrazek wiary, miłości i wspólnoty.
Tego dnia aura nie była łaskawa... Niebo przykryło morze chmur, do tego utrzymywała się mgła i padał deszcz, tak więc bez parasoli ani rusz. Z góry przepraszamy Was za jakość zdjęć, ale warunki pogodowe były naprawdę bardzo trudne. Punktualnie o godz. 15.00 ksiądz proboszcz Mieczysław Grabowski powitał zgromadzonych parafian. Pierwszą stację przy Krzyżu Misyjnym poprowadziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słotwinie.
Kolejno wierni ruszyli ulicami Słotwiny w kierunku Kalonki ...Następnie parafianie udali się wzdłuż Kalonki, w stronę Przysłopu.Przez całą drogę przedstawiciele różnych wspólnot i organizacji  nieśli krzyż i prowadzili  rozważania.

Poszczególne stacje prowadzone były przez :

Stacja I- Dzieci Szkoły Podstawowej
Stacja II - Gimnazjum
Stacja III- Młodzież
Stacja IV - Ministranci
Stacja V - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Stacja VI - Akcja Katolicka

Stacja VII - Koło Gospodyń Wiejskich
Stacja VIII - Róża św. Urszuli Ledóchowskiej
Stacja IX - Róża Rodzin św. Teresy
Stacja X - Róża św. Faustyny
Stacja XI - Róża św. Rodziny
Stacja XII - Róża św. Jadwigi
Stacja XIII - Róża św. Józefa
Stacja XIV - Strażacy 


Trasę zabezpieczali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słotwinie, którzy również brali udział w nabożeństwie.
Po dotarciu do rozwidlenia,  przed parafianami czekał ostatni, niezwykle stromy odcinek drogi.
Podejście na Gorylkę to naprawdę spore wyzwanie...

 Za każdym razem jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pokonywania tej trasy przez wiernych, szczególnie przez najmłodszych oraz najstarszych uczestników. Warto wspomnieć, że trasa Plenerowej Drogi Krzyżowej to droga jaką pokonał w 1964 r. Arcybiskup Karol Wojtyła odwiedzając 94 - letnią mieszkankę, która przez całe życie odznaczała się wielką wiernością w uczęszczaniu do kościoła (z odległości ok. 7 km). Blisko miejsca, w którym zamieszkiwała parafianka,  znajduje się Krzyż Wdzięczności za dar Papieża Polaka.  Krzyż został umieszczony przez Barbarę i Jana Pawlusów w 2005 r. tuż po śmierci Ojca Świętego.  Trzy lata temu postawiono nowy  krzyż z napisem JEZU UFAM TOBIE - dębowy, o wysokości 4 metrów, osadzony na metalowej ramie. Przy wspomnianym krzyżu, specjalnie na Plenerową Drogę Krzyżową, przygotowano ołtarz. 


To tutaj odprawiona została Msza św. dziękczynna. Po zakończeniu czekała na wszystkich gorąca herbata z sokiem malinowym, która rozgrzała zmarzniętych parafian. 
Po Nabożeństwie krzyż niosący przez wiernych został umieszczony w kaplicy.

Tą Drogą Krzyżową wierni pragnęli podziękować Bogu za dar Papieża Polaka, którego życie naznaczone było krzyżem i cierpieniem. Równocześnie prosili o łaskę wiary dla siebie i bliskich.

Zapraszamy do GALERII, gdzie czeka WIĘCEJ ZDJĘĆ z Plenerowej Drogi Krzyżowej KLIKNIJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)