środa, 9 sierpnia 2017

Zapraszamy na Dni Śliwkowej Gminy Lipowa...

Kochani Mieszkańcy, Turyści, Miłośnicy naszej malowniczej gminy!

Już za 10 dni czeka na Was mega odlotowe wydarzenie. Zapraszamy wszystkich gorąco do Lipowej na DNI ŚLIWKOWEJ GMINY LIPOWA.


CZAS i MIEJSCE:

19-20 sierpnia 2017r.

Plac w Centrum Lipowej
przy największym Pomniku Śliwki w Polsce :)

CO W PROGRAMIE ???

Podczas tegorocznych Dni Gminy Lipowa czeka mnóstwo muzycznych perełek. Z cała pewnością nie będziecie się nudzić. Dni Gminy Lipowa obfitować będą w same gwiazdy. Ale po kolei...


Startujemy 19 sierpnia (sobota) o godz. 17.00.

Zaczynamy od mocniejszego brzmienia. Na scenie pojawi się zespół Frontier of Existence. Grupa pochodzi z Lipowej, powstała początkiem 2014 roku. Zespół od chwili powstania, ukierunkowany był na granie melodyjnego death metalu. Muzyka prezentowana przez grupę nijak ma się do lokalnej sceny muzycznej, członkowie pragną pokazać coś, czego w polskiej muzyce death metalowej bardzo brakuje - krótko mówiąc, melodii.  Na początku roku zespół wziął udział w przeglądzie Rokosz, w którym doszedł do półfinału. Z kolei 14 lipca tego roku wydali debiutancki album "Chronicles Of Grief - I". Utworem promującym płytę jest "Before her majesty".
Frontier of Existence "Before her majesty" - KLIKNIJ

Zdjęcie użytkownika Moon Expression.
Kolejno zaprezentuje się żywiecka grupa Moon Expression. Kapela powstała jesienią 2010 roku. Grają szeroko pojętego rocka, który dość często przybiera ciężkie brzmienie. Jak mówią muzycy, lubią aranżować utwory, które w polskiej muzyce rockowej zostawiły mocny, kulturowy ślad. Na jednej scenie, w plenerze i w klubach grali między innymi z: Totentanz, Lee Monday, Wilkami, Budką Suflera. Mieli także okazję koncertować za granicą. W lutym 2016 roku opublikowali pierwszy oficjalny teledysk do singla "Razem".

Zdjęcie użytkownika BUNGA BAND.
Organizatorzy nie zapomnieli o wielbicielach innych gatunków muzycznych...
Specjalnie dla fanów rock'n'rolla zagra krakowska grupa Bunga Band. Zespół dostarczy dużą dawkę autorskiej energii i zagra największe hity lat 50' 60', lecz nie tylko! W repertuarze zespołu pojawią się także takie klasyki jak utwory Elvisa Presley'a, The Beatles, The Rolling Stones, Chuck'a Berry'ego, T.Rex oraz wielu, wielu innych!
Wiosną tego roku ukazały się dwa autorskie single zespołu – "My baby ain’t right tonight" oraz "I believe" - zapowiadające pracę nad debiutancką płytą.

Zdjęcie użytkownika Sonbird.
Następnie zaprezentuje się młody zespół z Żywca Sonbird. Chłopaki choć na scenie działają od zeszłego roku to już potrafili skutecznie zwrócić na siebie uwagę. Mają za sobą wiele koncertów, między innymi z LemON, Organkiem, Myslovitz. Wybrani zostali przez Katarzynę Nosowską do jej TOP5 w minionej edycji konkursu Skoda Auto Muzyka, gdzie w finale zostali wyróżnieni przez jury. Wystąpili także na Enea Spring Break Festival - największym festiwalu showcaseowym w Polsce. W maju tego roku zespół dotarł do finału konkursu Life On Stage przy Life Festival Oświęcim, a także został najwyżej punktowanym finalistą tegorocznej edycji Festiwalu Supportów. Sonbird jest również laureatem Plebiscytu SO!MUSIC w kategorii „NADZIEJA 2017”.W przerwach sobotnich występów, przygotowano konkursy z nagrodami.  Będzie także animator, który najmłodszym zaserwuje mnóstwo fantastycznych niespodzianek.

Znalezione obrazy dla zapytania brathanki
Czas na gwiazdę wieczoru.... Pierwszego dnia przed lipowską publicznością wystąpi popularny zespół folkowo-rockowy BRATHANKI.  Oczywiście więcej pisać nie trzeba, bo grupę znacie doskonale. Przypomnimy tylko, że jest  polska grupa, która w swojej twórczości łączy elementy folkloru polskiego, czeskiego i węgierskiego z muzyką rockową. Długoletnią wokalistką zespołu Brathanki była Halinka Młynkova. Od 2009 roku nową wokalistką zespołu jest Agnieszka Dyk, utalentowana dziewczyna, która wygrała "Szansę na sukces" piosenką "Czerwone korale".  Zespół Brathanki w swojej karierze zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Brał liczny udział w wielu ważnych festiwalach i programach telewizyjnych.


Pierwszy dzień zakończy dyskoteka, ale Kochani nie byle jaka tam dyskoteka ... Uwaga, przygotowani? Przyjeżdża do nas Radio Bielsko i tej nocy będziemy szaleć razem ze słuchaczami rozgłośni. Tak, tak Kochani dobrze czytacie. W sobotnią noc bawimy się na Dyskotece z Radiem Bielsko, którą poprowadzi  znany i lubiany dziennikarz, DJ, prowadzący Codzienną Listę Przebojów oraz program "Z kina wzięte" - Damian Majer! Tej nocy będzie nas słychać na całym Podbeskidziu <3 No to szykujcie kondycję i tańcujemy do białego rana ...

Drug dzień Dni Śliwkowej Gminy Lipowa (niedziela) rozpoczniemy o godz. 16.00.
 Tego dnia aż do 20.00 czekać będzie STREFA ATRAKCJI dla dzieci. Plac zabaw, zjeżdżalnia, suchy basen z piłeczkami...Będzie także robiąca furorę w zeszłym roku, sztuczna krowa do dojenia ;)

 Wszystko BEZPŁATNIE! Zatem, ile dzieciakom starczy siły, tyle mogą korzystać ;)

Poza tym odbędą się liczne konkursy dla najmłodszych. Będą animatorzy, szczudlarze ... Ale wszystkiego zdradzać nie będziemy. Przyjdziecie, to sami zobaczycie... w końcu niespodzianki też muszą być :)

Zdjęcie użytkownika Zespół muzyczny DUKAT.
W niedzielę, jako pierwszy pojawi się zespół Dukat. Tej grupy chyba przedstawiać nie trzeba. Wystarczy, że napiszemy Góraleczka  i wszystko jasne :)

Dodamy tylko, że zespół pochodzi z Żywca i do wspólnej zabawy zaprosi grając przeboje światowe, standardy muzyki rozrywkowej, piosenki disco polo, biesiadne oraz muzykę góralską, folk i inne.


Zdjęcie użytkownika Skład Niearchaiczny.
Następnie pojawi się kapela nawiązująca do korzeni muzyki beskidzkiej - Skład Niearchaiczny.
Repertuar grupy tworzą utwory wykonywane niegdyś przez tradycyjny skład (skrzypce, dudy), a nazywany „składem archaicznym”. Niearchaiczność tego czterooosobowego zespołu to nie tylko poszerzone instrumentarium. To przede wszystkim dowód na to, że muzyka beskidzkich mistrzów  jest ciągle żywa, można ją rozwijać i wzbogacać.


Zdjęcie użytkownika After The Sound.
Kolejno na scenie zagra żywiecki skład z żywiołowym brzmieniem, czyli After The Sound. W swojej twórczości łączy energiczne riffy ze spokojnymi, melodyjnymi motywami, szukając jednocześnie swojego własnego, unikalnego brzmienia. Muzyka grupy prezentuje wszystko to, co w jakiś sposób porusza muzyków - znajdziecie tu wpływy zarówno progresywnego rocka, jak i post rocka.


Sierpniowa impreza nie mogłaby się odbyć bez występu naszych Lipowian. Zespół powstał w 1999 roku i do końca 2015 roku działał jako Stowarzyszenie Kulturalne Lipowianie. Obecnie zespół działa pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej. Lipowianie biorą udział w wielu konkursach, zdobywając zasłużone wysokie miejsca.  W zespole działają także "Mali Lipowianie", którzy mocno angażują się w działalność zespołu.


Zdjęcie użytkownika BeskidSound Project.
 Podczas Dni Gminy Lipowa ogrom rodzimych kapel będzie imponujący. Kolejna zaprezentuje się Beskid Sound Project pod dyrekcją Sebastiana Niemczyckiego. Grupa składająca się z mieszkańców naszej gminy i okolic sama o sobie mówi "nietypowa, niepowtarzalna i zapierająca dech w piersiach młodzieżowo-dorosła grupa muzyczna z Beskidu Żywieckiego".


Zdjęcie użytkownika Kapela PIECZARKI.
Gwiazdą drugiego dnia będzie KAPELA PIECZARKI, która na lipowskiej scenie obchodzić będzie 25-lecie zespołu. Podstawowym atutem zespołu pochodzącego z Węgierskiej Górki jest skoczne, bardzo rytmiczne granie. Dużą popularność przyniósł kapeli występ na Przystanku Woodstock, gdzie okrzyknięto ich sensacją festiwalu. Dotychczas zespół zagrał ponad 1500 koncertów w Polsce i za granicą. Kapela Pieczarki ma na swoim koncie Złotą Płytę za album „Wina Nalej” wręczoną podczas koncertu z Joe Cockerem oraz nominację do „Fryderyka”.
Wystąpili podczas festiwalu w Opolu, gdzie zostali dobrze przyjęci przez opolską publiczność oraz przedstawicieli mediów. Utwory zespołu ukazały się na wielu składankach z przebojami lata oraz były wielokrotnie emitowane przez stacje radiowe.

Zdjęcie użytkownika Akademia Fantastyki I Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda.
Na zakończenie Dni Gminy Lipowa przygotowano coś extra. Gwarantujemy, miłośnicy Gwiezdnych Wojen, ale i nie tylko,  będą zachwyceni. Specjalnie dla Was Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi- Takeda zaprezentuje sztukę "Gwiezdne Wojny". Nie możecie tego przegapić!

Poniżej prezentujemy szczegółowy program
Dni Gminy Lipowa i Święta Śliwki:


19 sierpnia - sobota
godz. 17.00 - Frontier of  Existence z Lipowej
godz. 17.45 - konkursy z nagrodami
godz. 18.00 - Moon Expression
godz. 19.00 - Bunga Band z Krakowa
godz. 19.45 - konkursy z nagrodami
godz. 20.00 - Sonbird z Żywca
godz. 21.00 - Brathanki
godz. 22.30 - dyskoteka z Radiem Bielsko


20 sierpnia - niedziela
godz. 16.00 - 20.00 - Otwarcie DARMOWEJ STREFY ATRAKCJI dla dzieci
godz. 16.00 - zespół Dukat
godz. 17.00 - Skład Niearchaiczny
godz. 17.40 - konkursy dla dzieci
godz. 18.00 - After The Saund
godz. 18.40 - konkursy z nagrodami
godz. 19.00 - Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie
godz.  19.45 - konkursy dla dzieci
godz. 20.00 - Beskid Sound Project - Sebastian Niemczycki
godz. 21.15 - konkursy dla dorosłych
godz. 21.30 - 25-lecie Kapeli Pieczarki
godz. 22.30 - Sztuka "Gwiezdne Wojny" Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda
W tym roku organizatorzy ponownie stawiają na EKO :)  Podczas festynu prezentowane będą tradycyjne wyroby ludowe, rękodzieło, takie jak zabawki drewniane, czy produkty wiklinowe.

Nie zabraknie również domowych przysmaków- przetworów, miodów z pasieki, wiejskich chlebów oraz oczywiście pyszności ze śliwkami.
Zatem Kochani, spotykamy się 19-20 sierpnia 2017r. w Lipowej!

Wójt Gminy Lipowa
Jan Góra zaprasza!

Wstęp BEZPŁATNY !


Na koniec przypominamy zeszłoroczne Dni Gminy Lipowa:

I dzień KLIKNIJ
II dzień KLIKNIJ

W tym roku też będziemy. Jak zawsze przygotujemy dla Was relację z mnóstwem zdjęć :)

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA!

Do zobaczenia :))
ŹRÓDŁO:
lipowa.pl, Moon Expression, Kapela Pieczarki, Brathanki, Frontier of Existence, Bunga Band, Sonbird, Dukat, Skład Niearchaiczny, After The Sound, Beskid Sound Projekt, Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi - Takeda

3 komentarze:

  1. SUPER. W SOBOTĘ PRZYJEŻDŻAMY DO WAS Z SOSNOWCA.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy program. Będę napewno.

    OdpowiedzUsuń
  3. że by tylko pogoda dopisała.

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)