czwartek, 25 sierpnia 2016

Dni Gminy Lipowa i Święto Śliwki - I dzień [RELACJA]

 Dni Gminy Lipowa i Święto Śliwki za nami. To były dwa dni niezwykle energetyczne, ze sporą dawką muzyki, zabawy i niezapomnianych chwil w gronie rodziny,  znajomych, przyjaciół. Ten czas już za nami, jednakże pozostaną wspomnienia, zdjęcia i nasza relacja, która zawsze  będzie Wam przypominać o tym niezwykle radosnym wydarzeniu. Zatem zaczynamy ... 

Tegoroczne Dni Gminy Lipowa i Święto Śliwki odbyły się 20 i 21 sierpnia. Impreza zorganizowana została na Placu w Centrum Lipowej. Jednak zanim mogło do niej dojść,  trzeba było przygotować scenę i miejsca do siedzenia. W piątek rozłożono scenę, a w sobotę  namioty z ponad 1000 miejsc siedzących. Prace szły pełną parą,  miasteczko rosło w oka mgnieniu... Pracownicy gminy oraz strażacy OSP z naszej gminy spisali się na medal. To dzięki nim mieliśmy gdzie siedzieć, schować się przed słońcem i deszczem. Dziękujemy ! 
Pierwszy dzień rozpoczął się po godz. 16.00 występem młodzieżowego zespołu "Coś" z Iwkowej. Grupa zaprezentowała ciekawe aranżacje przebojów.


Następnie wielka atrakcja dla wszystkich miłośniczek tańca... ZUMBAAA :) Z głośników popłynęła rytmiczna muzyka i się zaczęło... Instruktor Michał Jagiencarz, porwał do tańca wszystkie panie, i te najmłodsze damy, i te ciut starsze ... To było prawdziwe  zumbowe szaleństwo ...  Plac w Centrum Lipowej zamienił się w  parkiet taneczny, który wręcz zarażał optymistyczną energią. Tego dnia pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło, jednak kto w tym czasie przebywał na placu, dobrze wie, że temperatura tutaj sięgała zenitu ... 


Kolejno  przyszła pora na grupę Royal Canon. Bogaty repertuar zespołu przyciągnął sporą ilość widzów. 
Dni Gminy Lipowa i Święto Śliwki prowadził Mieczysław Krzak, dyrektor GOK w Świnnej.


A teraz pora na gości z Węgier ...
Zespół folklorystyczny
Csatangolo z Isaszeg ubrany w przepiękne stroje,  zaprezentował charakterystyczne dla swojego regionu tańce oraz pieśni ludowe.

Występ grupy  nagrodzony został gromkimi brawami.  Zespół otrzymał także podziękowania ze strony naszych Lipowian oraz Wójta Gminy Lipowa Jana Góry. 

Na wszystkich fanów kabaretów czekało "Spotkanie z Balladą". Na scenie wystąpił znany i lubiany Komendant z Kopydłowa, który wraz ze swoją ekipą rozbawiał zgromadzoną publiczność.  

Komendant otrzymał swojski chleb i podziękowania z rąk Liliany Wójtowicz - prezes Stowarzyszenia Ziemi Lipowskiej oraz założycielki Spółdzielni Socjalnej Śliwkowa Lipowa.Dni Gminy Lipowa i Święto Śliwki to nie tylko występy muzyczne i taneczne. Jako, że jest to festyn rodzinny, pamiętano także o najmłodszym pokoleniu.

 Do zabawy zapraszała uwielbiana przez wszystkie dzieci trampolina, dmuchana zjeżdżalnia oraz "Domek Baby Jagi". Nie zabrakło także kolorowej karuzeli z postaciami z bajek.
I  oczywiście przejażdżki konne :) Natomiast jeśli chodzi o jedzenie, to chyba nikt nie miał powodów do narzekań, bowiem wybór był naprawdę spory... 


Liczne stoiska gastronomiczne kusiły zapachami ... Oj ciężko było przejść obojętnie ... Przede wszystkim  Spółdzielnia Socjalna Śliwkowa Lipowa oferowała domowe dania, co jak zawsze spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Tutaj również czekały słynne śliwkowe  burgery, które spróbować chciał każdy.  
 LKS Skrzyczne Lipowa przygotował pyszne i soczyste karczki, które rozchodziły się w oka mgnieniu. Warto podkreślić, że dochód ze sprzedaży, klub przeznaczy na szkolenie dzieci i młodzieży. To piękny gest i w imieniu rodziców, DZIĘKUJEMY ! Miłośnicy fast-foodów mieli również do wyboru tradycyjne burgery i frytki.  Były także lody oraz zimne i ciepłe napoje.   


Nie zabrakło  lubianych przez wszystkie dzieci gofrów i waty cukrowej. 

Swoje stoisko miały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które jak zawsze olśniły swoimi wyrobami ... domowe ciasta, mięsne potrawy, dżemy, powidła ... same pyszności  ze śliwką w roli głównej. Oczywiście gospodynie zadbały także o poczęstunek przepysznymi nalewkami. Ten smak, zapach, kolor... coś pysznego :) 
Podczas festynu zwracał uwagę fakt, iż wokoło nie ma stoisk z tzw. chińszczyzną. Organizatorzy po raz kolejny postawili na eko - prezentowane były tradycyjne wyroby ludowe, takie jak zabawki drewniane, maskotki szmaciane czy też produkty wiklinowe. 
Wracając do muzyki ... 
Wieczorem niesamowicie energiczne show zaprezentowała grupa Black Bee z Żywca.  Występ pełny pasji, melodii i rockowego groove'u  z całą pewnością usatysfakcjonował  miłośników ostrzejszych kawałków. 


 Podobnie amatorzy muzyki reegae, powinni być zadowoleni, bowiem przed lipowską publicznością zagrał śląski zespół - Tabu. Gwiazda wieczoru, niezwykle wyczekiwana, głównie przez młode pokolenie zaprezentowała muzykę reegea, z mocno zaznaczoną sekcją dętą. 


Rozgrzana publiczność kontynuowała zabawę z DJ-em.  Przy największych hitach polskich, jak i zagranicznych, nogi same rwały się do tańca.  

Zabawa trwała do samego świtu. 
Pierwszy dzień festynu przyciągnął mnóstwo mieszkańców i przyjezdnych. 

Turyści przybywali do nas dosłownie z każdej strony ... ;) Wszyscy mogliśmy czuć się bezpiecznie, wszak czuwała grupa ochroniarska oraz nasi strażacy i policja. 


Relacja z drugiego dnia, już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do Galerii, gdzie czekają fotki z pierwszego dnia festynu KLIKNIJ 


1 komentarz:

  1. piękna relacja dziękuję Pani Anetko impreza bardzo udana na wysokim poziomie tak trzymać Lipowa

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)