środa, 21 lutego 2018

VII Parafiada Zimowa w Słotwinie... RELACJA

W minioną sobotę, 17 lutego 2018r. w Słotwinie było bardzo radośnie, sportowo i smacznie :) Tego dnia Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowała VII Parafiadę Zimową.
Ta niezwykle lubiana Spartakiada co roku przyciąga mnóstwo miłośników aktywnego spędzania czasu. 


Poranek przywitał nas piękną pogodą ... co było miłą niespodzianką po ostatnich pochmurnych dniach.

Zbiórka odbyła się przed kościołem o godz. 9.00. Część mieszkańców dołączała po drodze.Tradycyjnie uczestników na miejsce zabawy zawiózł kulig...


Przejażdżkę ubarwił śpiewem i grą na akordeonie animator Krzysztof Byrdy, który również podczas Parafiady towarzyszył uczestnikom.Na stoku u Państwa Jolanty i Adama Byrdy  odbyły się zawody rozgrywane w trzech konkurencjach: zjazd na nartach i snowboardzie, na sankach oraz na „byle czym”. Zawodnicy podzieleni zostali na grupy wiekowe. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi, a zakończyli dorośli. 

Zawody to nie lada frajda zarówno dla małych, jak i dużych.  

W rywalizacji udział wzięły całe rodziny, a także ... czworonożny przyjaciel, miłośnik sportu.

Przez cały czas, zawodnikom przyglądało się bacznie jury .. każdy zjazd był dokładnie mierzony i zapisywany ...

Uczestnicy byli hojnie dopingowani i nagradzani oklaskami przez zgromadzoną publiczność.Oczywiście wsparcie było także od ks. Proboszcza Mieczysława Grabowskiego, który mocno kibicował zawodnikom.


O bezpieczeństwo nikt nie musiał się martwić, bowiem przez cały czas oko nad wszystkim miała jednostka z OSP Słotwina. 


Sport to zdrowie, to wszyscy dobrze wiedzą. Ale aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to również pojawiające się uczucie głodu. I z tego doskonale zdają sobie sprawę organizatorzy. 
Na wszystkich zmarzniętych i głodnych uczestników czekały kiełbaski z ogniska i rozgrzewająca grochówka. Do tego smaczne drożdżówki i gorąca herbata. 

W trakcie Parafiady, najmłodsi oprócz zjeżdżania z górki, bawili się na placu zabaw. W końcu kto powiedział, że z drabinek nie można korzystać zimą?

Chętni mogli skorzystać z organizowanych kuligów...


Pora na ogłoszenie wyników...
(znajdziecie je na stronie Parafii KLIKNIJ)
Na najlepszych z najlepszych czekały puchary i dyplomy. A na wszystkich pamiątkowe medale.

Nagrodzono także najmłodszego uczestnika Parafiady. 

Szczególne podziękowania wręczono ks. Proboszczowi Mieczysławowi Grabowskiemu, który integrację parafian ma na pierwszym miejscu.
 Od lat organizuje parafiady, zarówno te letnie, jak i zimowe... Ksiądz Mieczysław stara się aktywować mieszkańców i jak widzicie świetnie księdzu to wychodzi.Podziękowania złożono także Państwu Byrdom za udostępnianie obiektów w Spartakiadach Zimowych, za gościnę na stoku i w domu.oraz nam 😮😃 ... za promowanie parafii. Co tu dużo pisać... Jesteśmy zaskoczeni, wyjątkowo zaszczyceni  i bardzo dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie. Przy okazji pozdrawiamy gorąco księdza Proboszcza i całą parafię. Tegoroczna Spartakiada upłynęła w miłej atmosferze. Korzystając z uroków pięknej zimy, wszyscy bawili się doskonale. Humory dopisały, jedzonko smakowało, atrakcji nie brakowało. 

Na koniec pamiątkowe zdjęcie 💗
A więcej fotek znajdziecie w naszej GALERII.
 Zapraszamy do oglądania TUTAJ.  


2 komentarze:

  1. Dziękujemy że zawsze z nami jesteście. Relacja jak zawsze piękna z pięknymi zdjęciami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak się bawi SŁO TWI NA
    Tak się bawi SŁO TWI NA
    SŁOTWINA !!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)