środa, 7 lutego 2018

Wstąp po śliwkowego pączka...

Już jutro Tłusty Czwartek ... W tym najsłodszym dniu w roku  serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy w Lipowej po wyjątkowego pączka ze śliwką !


Wystarczy na dzienniku podawczym podać hasło:
"ŚLIWKOWA GMINA LIPOWA", 
a przepyszny pączuś będzie Wasz :)

Pączki wydawane będą od godz. 7.00 do wyczerpania zapasów.Pączki, wykonane w lokalnej piekarni, funduje Wójt Gminy Lipowa Jan Góra.  

Śliwki, zarówno suszone, jak i świeże są nieocenionym źródłem witamin. Pektyny łącząc się z kwasami organicznymi, usuwają gromadzący się w komórkach tłuszcz i cholesterol. Dzięki dużej ilości błonnika i antyoksydantów śliwki chronią przed rakiem jelita grubego. Błonnik poprawia także perystaltykę jelit, przeciwdziała zaparciom.  Potas reguluje ciśnienie krwi.   Zawartość wit. B6 i magnezu działa bardzo dobrze na nasz układ nerwowy, a także wpływa na nasze dobre samopoczucie. Wystarczy jeść 3-4 owoce dziennie. Zatem jeśli kogoś dręczy sumienie, że pączek jest niezdrowy ...
ten ze śliwką z Lipowej, na pewno ukoi myśli o złym odżywianiu :) 

Poza tym... Kochani jutro nie liczymy kalorii ...

Wszak im więcej pączków zjemy tym więcej szczęścia i dobrobytu :)

A jeśli szukacie sprawdzonych przepisów na domowe pączusie oraz faworki, zapraszamy na jeden z naszych postów TUTAJ.

Zatem wszystkim życzymy Smacznego Tłustego Czwartku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)