piątek, 16 marca 2018

Smog w gminie Lipowa...

W Gminie Lipowa od początku roku prowadzone są obserwacje terenu m.in. z powietrza mające na celu typowanie do kontroli domowych palenisk.  Na podstawie przykładowych zarejestrowanych materiałów powstał filmik...Obserwacje zostały przeprowadzone w różnych odstępach czasu w 2018 roku. Materiał rejestrowany był w dni mniej wietrzne gdzie tzw. smog zawieszony jest bardzo nisko nad domami, jak również w dni, kiedy wiatr był bardziej intensywny i smogowa pierzyna nie unosiła się tuż nad gospodarstwami. 
Na podstawie takich obserwacji, gmina będzie typować do kontroli domowe paleniska. 

Aktualny stan powietrza z czujników zamontowanych w Lipowej, Siennej i Słotwinie znajduje się na stronie


ŹRÓDŁO:
lipowa.pl, you tube


6 komentarzy:

 1. Takie nagranie należałoby zrobić około godziny 16~17 wtedy kiedy wszyscy rozpalają w piecach, wtedy się kopci i dymi!!!
  aaa... i jeszcze zapomnieli nagrać komin z piekarni "tuż tuż"!!!!! koło gminy; i paru miejsc też blisko budynku gminy bo nieźle dają czadu, ale jak to mówią najciemniej pod latarnią:))
  Współczuję tym paru nieszczęśnikom których akurat nagrali:(

  OdpowiedzUsuń
 2. A co robi gmina dla ludzi których nie stac na lepszy opał. Może nasza władza zacznie nasladonaś bardziej rozgarniętych przyklad gmina Buczkowice.

  OdpowiedzUsuń
 3. A moze skontrolowacby sklady ktore sprzedaja wegiel nie za male pieniadze a jakis chlam!!! Ktory kopci gorzej niz flot

  OdpowiedzUsuń
 4. Dajcie ludzia lepiej zarobic I sprawdzic prosze sklady to co ludziom pociskaja.propaganda I tyle.wbijam w to

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta gmina nie robi nić dla swoich mieszkańców.Ten film pokazuje jak nasza gmina nie daje sobie rady zamiast zająć sie drogami gminnymi bo nawet na hulajnodze nie da sie jeździć

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi hi.Był grudzień 2017r. To co Urzędnicy Gminni robią i mówią,można slangiem młodzieżowym określić,ŚCIEMA.Będąc w Gminie wskazałam dom w którym pali się na okrągło byle czym. Nie da się wyjść z domu ,bo od razu słodko w ustach a w gardle piecze.Zadziałali błyskawicznie,kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Wyszłam na durnia. Tyle że kontrolę zalecono nie we wskazanym domu.I tak to działa. SZOK!

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)