sobota, 24 marca 2018

VIII Droga Krzyżowa na Gorylkę...W piątek 23 marca 2018r. już po raz ósmy odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę
(717 m n.p.m).

Tradycyjnie przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie zebrali się mieszkańcy...Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 przy Krzyżu Misyjnym i Pomniku Pamięci. Ksiądz Proboszcz Mieczysław Grabowski powitał zgromadzonych parafian.
Tutaj też uczniowie z lokalnej szkoły poprowadzili pierwszą stację. 

Kolejne, przedstawiciele różnych stanów, wspólnot i organizacji: 

Stacja II - Gimnazjum
Stacja III - Młodzież
Stacja IV - Ministranci
Stacja V - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Stacja VI -Akcja Katolicka
Stacja VII - Koło Gospodyń Wiejskich
Stacja VIII - Róża św. Urszuli Ledóchowskiej
Stacja IX - Róża Rodzin św. Teresy
Stacja X - Róża św. Faustyny
Stacja XI - Róża św. Rodziny
Stacja XII - Róża św. Jadwigi
Stacja XIII - Róża św. Józefa
Stacja XIV - Strażacy

Trasa Drogi Krzyżowej wiodła ulicami Słotwiny ... 

Następnie parafianie udali się wzdłuż Kalonki, w stronę Przysłopu.
Przez całą drogę wierni nieśli krzyż i prowadzili  rozważania.


Im wyżej tym towarzyszył wszystkim coraz większy chłód...  ale nie ma się co dziwić, wszak wokoło zrobiło się biało...Po dotarciu do rozwidlenia,  przed parafianami czekało spore wyzwanie. Mowa oczywiście o ostatnim, niezwykle stromym odcinku trasy prowadzącym prosto na Gorylkę. 

Jak widzicie na załączonych obrazkach, choć trasa ma trudne podejście, to zarówno najmłodsi, jak i najstarsi świetnie sobie poradzili.Warto wspomnieć, że trasa Plenerowej Drogi Krzyżowej to droga jaką pokonał w 1964 r. Arcybiskup Karol Wojtyła odwiedzając 94 - letnią mieszkankę, która przez całe życie odznaczała się wielką wiernością w uczęszczaniu do kościoła (z odległości ok. 7 km). Blisko miejsca, w którym zamieszkiwała parafianka,  znajduje się Krzyż Wdzięczności za dar Papieża Polaka.  Krzyż został umieszczony przez Barbarę i Jana Pawlusów w 2005 r. tuż po śmierci Ojca Świętego.  Cztery lata temu postawiono nowy krzyż z napisem JEZU UFAM TOBIE - dębowy, o wysokości 4 metrów, osadzony na metalowej ramie.Przy wspomnianym krzyżu, specjalnie na Plenerową Drogę Krzyżową, przygotowano ołtarz, przy którym odprawiona została Msza św. dziękczynna.Nabożeństwo poprowadził  ks. proboszcz Mieczysław Grabowski oraz  ks. Krzysztof Wilk, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Lipniku.Po Nabożeństwie na wszystkich czekała gorąca herbata, która w to chłodne popołudnie rozgrzała wszystkich wiernych.
Przez cały czas o bezpieczeństwo dbali strażacy z OSP Słotwina.
Podczas Drogi Krzyżowej wierni modlili się w intencji Ojczyzny, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. Pragnęli także podziękować Bogu za dar Papieża Polaka, naszego wielkiego patrioty i ambasadora Polski. Parafianie odmówili także modlitwę w intencji chorego Adasia, ministranta i ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej. 


Po Nabożeństwie krzyż, który był niesiony przez wiernych został umieszczony w kaplicy.

Zapraszamy do GALERII, gdzie czeka więcej zdjęć z VIII Plenerowej Drogi Krzyżowej KLIKNIJ 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)