środa, 13 czerwca 2018

Sołecki Dzień Dziecka w Twardorzeczce...
To już tradycja, że kiedy zbliża się  czerwiec, a co za tym idzie wielkie święto dzieci, to w Twardorzeczce najmłodsi szykują się na niezapomnianą zabawę z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorami tego wydarzenia są Sołtys Twardorzeczki Włodzimierz Jezutek wraz z Radą Sołecką, a także dyrektor ZSP Piotr Tlałka, radna Krystyna Małysa-Brodka, wójt Jan Góra oraz sponsorzy.

Tym razem festyn odbył się w sobotę, 9 czerwca 2018r.
Jak zawsze na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Twardorzeczce.Na początek coś dla miłośników piłkarskich rozgrywek.... Od samego rana na sali gimnastycznej  trwał Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Twardorzeczce Piotra Tlałki. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Lipowa.
W tym roku najlepsza okazała się drużyna ze SP Lipowa, tym samym zdobywając Puchar Dyrektora.

Po południu odbyło się przedstawienie  z cyklu "Baśnie świata". Uczniowie zaskoczyli stałych widzów zmieniając formułę na kabaretową. Młodzi aktorzy z kabaretu "Horrorek"  za swój występ zebrali zasłużone gromkie brawa.
Kolejno rozpoczęła się zabawa na boisku szkolnym.


Jak co roku na najmłodszych czekało wiele BEZPŁATNYCH atrakcji.
BRAWO ORGANIZATORZY!

Przede wszystkim uwielbiane przez wszystkie dzieci dmuchańce. Tym razem oprócz tradycyjnej zjeżdżalni były także nowości :)


Furorę zrobił ogromny dmuchany zbijak. Tutaj upust swojej energii mogli dać zarówno ci mali, jak i trochę starsi..."Piernikowa chatka" zachęcała najmłodszych do szaleństw wśród tysięcy piłeczek.Nie zabrakło  miejsca do rywalizacji... specjalna tarcza gwarantowała sporo emocjonujących rozgrywek.Równie obleganym miejscem było stoisko z "malowaniem twarzy", czyli błyskawiczna przemiana w wymarzone postacie z bajek :)


Oczywiście, jak festyn to i obowiązkowo liczne gry i konkursy.
A także atrakcyjne nagrody...

Dla wszystkich spragnionych i zgłodniałych, przygotowano same pyszności...
O bezpieczeństwo uczestników dbali druhowie z  OSP Leśna.  Dzieci mogły również z bliska zobaczyć wóz strażacki i zapoznać się z jego wyposażeniem.Jak to bywa z imprezami na świeżym powietrzu, bez ładnej pogody ani rusz. Niestety sobotnia aura tuż po godzinie 15.00 zrobiła wszystkim psikusa ... i organizatorzy zmuszeni byli przenieść festyn do szkoły.


Tam animatorki poprowadziły ciekawe zajęcia dla dzieci...

Śmiechu było co nie miara i choć płaczące niebo popsuło plany, to jednak nie zepsuło fantastycznej zabawy. I to jest najważniejsze.

Więcej zdjęć z sobotniego wydarzenia - KLIKNIJ - TUTAJ.


ŹRÓDŁO:
zdj. z rozgrywek i przedstawienia - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Twardorzeczce


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)