czwartek, 14 czerwca 2018

Kolejne środki pozyskane dla szkół...


W ostatniej przerwie wakacyjnej w szkołach w naszej gminie przeprowadzono remonty za prawie 500 tys. złotych. Wiadomo było, że nawet zainwestowanie takiej  kwoty nie wyczerpie wszystkich potrzeb związanych z poprawą infrastruktury edukacyjnej w gminie. 

W związku z tym przygotowano projekty termomodernizacji dla każdej ze szkół i zaczęto się starać o pozyskanie środków zewnętrznych.  Rok temu, kiedy pojawiła się taka okazja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, złożono projekty wraz z wnioskiem. 

Dziś, po rozstrzygnięciu konkursu gmina może się cieszyć z pozyskanych ponad 3mln 300 tys. zł na termomodernizację wszystkich szkół. - To doskonała wiadomość dla naszej gminy. Staramy się poprawiać przestrzeń edukacyjną, budujemy nowoczesne przedszkole, remontujemy szkoły, ale wszystko wiąże się z dużymi kosztami. Wszędzie szukamy możliwości pozyskania środków, dlatego cieszę, że udało się wykorzystać tę szansę i otrzymać tak ważne dofinansowanie. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Wypowiedź wójta KLIKNIJ


ŹRÓDŁO:
UG Lipowa, Facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)