sobota, 9 czerwca 2018

II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim...W piątek, 25 maja 2018r. w Dolinie Zimnika odbyły się „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim”.


To już druga edycja tego wydarzenia organizowana w naszej gminie. Przy okazji przypominamy zeszłoroczne premierowe mistrzostwa TUTAJ.


Tegoroczne, odbywały się w tym samym miejscu,  w Dolinie Zimnika. Trasa identyczna jak rok temu, zatem uczestnicy, którzy brali już udział w biegu dobrze wiedzieli co ich czeka. Nowicjusze tylko z opowieści... Śmiało możemy napisać, że trasa do łatwych nie należała. Był asfalt, kamienie, leśne ścieżki, liczne podbiegi i zbiegi.  Do tego pogoda, choć piękna, to jednak nie ułatwiała pokonania trasy. Palące Słońce dawało się we znaki, szczególnie na otwartej przestrzeni.


A propos pogody...  Musimy zaznaczyć, że organizatorzy mają wyjątkowe szczęście co do aury.  Druga impreza z rzędu i drugi raz pogoda, jak na zamówienie. Od samego rana zawodnikom towarzyszyło Słońce, błękitne niebo i niesamowita widoczność na Kotlinę Żywiecką oraz Dolinę Zimnika.
Widoki, jakie czekały na zawodników podczas pokonywania kolejnych kilometrów zapierały dech w piersiach.

Ale może po kolei...


Miejsce startu zlokalizowane było na parkingu w Dolinie Zimnika. Tutaj też mieściło się Biuro Zawodów, w którym już od godz. 8.00 przeprowadzana była weryfikacja uczestników. Poza tym każdy zawodnik otrzymał swój numer startowy z chipem do pomiaru czasu.


Z minuty na minutę przybywało uczestników ...

Oprócz wspomnianych mistrzostw, tego dnia organizatorzy przygotowali BIEG TOWARZYSZĄCY dla dzieci i młodzieży. Stąd w biurze zawodów pojawiali się także uczniowie z lokalnych szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, na których czekały już numery startowe oraz koszulki.
Przed biegiem niezwykle ważna jest rozgrzewka ...
O tym biegacze wiedzą doskonale:)
Na starcie pojawiła się Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ta wyjątkowa oprawa muzyczna zachwyciła nie tylko starsze, ale także i młode pokolenie.
Historię orkiestry znajdziecie TUTAJ.
Tuż przed godz. 10.00 dokonano oficjalnego otwarcia mistrzostw.
Na miejsca, gotowi, start ...

Na starcie stanęło ponad 100 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju.

Przed zawodnikami do pokonania było 21,097 km trasy wiodącej przez naszą malowniczą gminę.

Najpierw Doliną Zimnika, następnie przez Kościelec i Malinowską Skałę prosto na szczyt góry Skrzyczne (1257m n.p.m). 
Na szczycie Skrzycznego, pętelka i z powrotem do Doliny Zimnika. 


Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała ekipa ratowników GOPR.Na trasie działała służba porządkowa oraz punkty odżywcze, obsługiwane przez młodzież z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, z klasy policyjnej.
 Pół godziny po starcie mundurowych, rozpoczął się Bieg Towarzyszący, w  którym wzięło udział blisko 100 uczniów.
Startowali dokładnie z tego samego miejsca co wcześniej dorośli, a następnie biegli Doliną Zimnika za mostek i z powrotem. W sumie 3 km trasy.

Na mecie na wszystkich czekały zasłużone medale i brawa!

Kiedy mundurowi pokonywali kolejne kilometry, młodzież mogła skorzystać z obfitego i pysznego  cateringu... Zupa, drugie danie, a nawet deser.... oczywiście zimne i ciepłe napoje również. Jesteśmy przekonani, że nikt głodny stąd nie wyszedł....


Pora na oficjalne wyniki z Biegu Towarzyszącego. Najlepsi z najlepszych otrzymali specjalne medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy Wam dalszych sukcesów w sportowych zmaganiach.


Wracamy do biegu głównego... 
Po półtorej godzinie od startu na mecie pojawił się pierwszy zawodnik. Tuż za nim kolejni...
Każdy finiszujący otrzymywał medal oraz zasłużone brawa.Oczekując na wyniki, uczestnicy mogli rozkoszować się smacznymi daniami serwowanymi przez kucharzy.


Przy dobrym posiłku, czas na wymianę wrażeń z trasy...

Piątkowe wydarzenie przyciągnęło lokalne media...
Wywiadu udzieliła także najliczniejsza grupa uczniów jaka pojawiła się na zawodach, a mianowicie  32-osobowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej.W Dolinie Zimnika ponownie pojawiła się policyjna orkiestra, zatem czas na ogłoszenie wyników...Mistrzostwa rozegrano w kategoriach: kobiety do lat 35, kobiety powyżej lat 35, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej lat 35. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Jako pierwszy na mecie zjawił się Jacek Michulec z KPP Żywiec, który tym samym zdobył tytuł i puchar  Najlepszego Zawodnika Mistrzostw. Tuż za nim Bartosz Ceberak z KWP Lublin. Jako trzeci pojawił się Jakub Burghart z KWP Kraków.
Wśród pań pierwsza dobiegła Anna Wojtulewicz z KGP Białystok, która zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Druga  była Monika Nawrat z KMP Katowice, a trzecia  Aleksandra Sakowicz z ŚLOSG.

Anna  Wojtulewicz i Jacek Michulec,
 czyli najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik mistrzostw...Nagrodzone zostały także najlepsze drużyny zespołowe. I tak: I m-ce zdobyli panowie z KGP Warszawa, II m-ce KWP Kraków, III m-ce KWP Katowice.


Przyznano również wyróżnienia w kategorii "Zaproszeni goście", "Fair Play" i dla "Najlepszego Zawodnika KPP Żywiec".

Najlepszym zawodnikom puchary wręczali m.in.:  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak,  Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Katowicach Andrzej Socha, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów Maciej Dziergas, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Poseł PiS Kazimierz Matuszny, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek oraz Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. 

Organizatorami biegu byli: Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Żywcu przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach, oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Komenda Powiatowa Policji w Żywcu.
Współorganizatorami:  Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Lasy Państwowe.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom pokonania tak wymagającej trasy, a organizatorom przygotowania tego niezwykle udanego wydarzenia sportowego.


A teraz zapraszamy do GALERII, w której znajdziecie mnóstwo zdjęć z II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych  
KLIKNIJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)