niedziela, 27 stycznia 2019

XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek w Słotwinie... RELACJA


W niedzielne popołudnie,
6 stycznia 2019r.
Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie już po raz XIV odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. 

 Przez cały dzień towarzyszyły nam zawieje i zamiecie śnieżne. 
Jednak, jak widzicie na załączonym obrazku, aura nie odstraszyła mieszkańców. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło pełny kościół widzów.  Niedzielny festiwal otworzył proboszcz parafii ks. Mieczysław Grabowski, a całe wydarzenie poprowadzili przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Słotwinie - prezes Sylwia Tlałka oraz z-ca prezesa Adam Wrona.
Jako pierwsi wystąpili najmłodsi parafianie. Jak się domyślacie  przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie były świetne. Wyglądały olśniewająco, a  śpiewały czarująco.


Następnie wystąpiła Kapela Góralska „Mały Ondraszek” ze Szczyrku, która zrobiła  duże wrażenie na publiczności.
Z całą pewnością o tych uzdolnionych dzieciach jeszcze usłyszymy...  

Kolejno scena należała do stałych bywalców festiwalu, którzy jak zawsze zaprezentowali wysoki poziom wokalny.

Ale to nie wszystko... Podziwiać mogliśmy także młodych artystów, prezentujących umiejętności gry na instrumentach muzycznych.

Przez cały czas występującym przyglądało się jury, w składzie: Maria Binda-Sapeta (radna i sołtys Słotwiny), Maria Wandzel (nauczycielka ZSP w Słotwinie) oraz  Sabina Widomska.

Po konkursowych emocjach, sędziowie udali się na naradę.


W tym czasie gościnnie wystąpili Kolędnicy z Pierśćca. Towarzyszył im nasz rodak ks. Krzysztof Wilk.

Młodzież była fantastyczna, a za swój występ otrzymała gromkie brawa.


Jak kolędowanie w Słotwinie to obowiązkowo rodzina Państwa Wronów i Traczów. Bez nich nie wyobrażamy sobie tego festiwalu.Podczas tegorocznego spotkania  wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentowało także niezastąpione Koło Gospodyń Wiejskich.
 Na koniec stały punkt festiwalu, czyli Kolędnicy od Kaplicy. Piękne stroje i bogaty repertuar to charakterystyczny znak zespołu. Tym razem kolędnikom dodatkowo towarzyszyła rozbrykana koza, która zaczepiała widzów i zapraszała do wspólnego śpiewu.

Po burzliwych obradach, czas ogłosić wyniki. Oprócz pierwszych miejsc, sędziowie przyznali także  specjalne wyróżnienia.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie parafii TUTAJ.

Kiedy wszyscy rozeszli się do domów, rozśpiewane grupy odwiedziły jeszcze plebanię.  Tam wspólnie z księdzem proboszczem odbyło się radosne kolędowanie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdziecie w GALERII-TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)