poniedziałek, 4 maja 2015

Gminny Dzień Strażaka ...W minioną sobotę, 2 maja 2015r. w Leśnej odbył się Gminny Dzień Strażaka. W tym roku organizatorem święta była Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnej.
 Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. o godz. 11.00 w kościele św. Michała Archanioła, której przewodniczył Proboszcz parafii ks. Piotr Sadkiewicz.  Kazanie, niezwykle pouczające i dające do myślenia, wygłosił ks. Łukasz Lach.

Po Mszy Świętej poczty sztandarowe, strażacy, zaproszeni goście, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy w towarzystwie Orkiestry Dętej z Leśnej, przemaszerowali do pobliskiej szkoły podstawowej.


Podczas oficjalnej części obchodów przyznano dla druhen i druhów  z jednostek naszej gminy odznaczenia za szczególne zasługi oraz wzorową służbę w OSP. 


Kolejno głos zabrali zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Lipowa Jan Góra.
Następnie oddelegowani strażacy udali się na pobliski cmentarz, gdzie pod krzyżem złożyli kwiaty i znicze, do których przypięte były kartki z napisem:
"OSP Leśna - Pamiętamy!"


Po części oficjalnej, odbyły się pokazy ratownicze, wysokościowe i gaśnicze. Na początek swoje umiejętności zaprezentowała Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Lipowa. 

Następnie do akcji wkroczyło OSP Słotwina, które przedstawiło profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego.


Zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć także pokaz ratownictwa drogowego. 


Tutaj pomocy poszkodowanemu  udzieliły jednostki z OSP Słotwina i OSP Ostre


Z kolei miejsce wypadku zabezpieczyła OSP Leśna


Po pokazach w sali OSP Leśna odbył się uroczysty obiad dla strażaków i zaproszonych gości, a następnie zabawa przy muzyce na żywo. 

My jeszcze raz wszystkim strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo  zdrowia, siły, wytrwałości, samych pozytywnie zakończonych akcji  i aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.   


A tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego Dnia Strażaka  KLIKNIJ


1 komentarz:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)