czwartek, 7 maja 2015

Pierwsze Komunie Święte za nami ...Maj nierozerwalnie kojarzy nam się z wiosną, majówkami i pełnymi wzruszeń uroczystościami komunijnymi.  I właśnie w minioną niedzielę, 3 maja 2015r. odbyły się pierwsze Komunie Święte w naszej gminie.Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie 
w życiu dziecka i jego rodziny.Przygotowania do tego uroczystego dnia trwają wiele miesięcy. Nauka licznych modlitw, pieśni i poznawanie zagadnień dotyczących sakramentu.
To okres wytężonej pracy zarówno dla dzieci, rodziców, jak i księży ...


A co szczególnie, dzieci będą pamiętać z przygotowań? 

Zdecydowanie dzień, w którym po raz pierwszy musieli wyznać swoje grzechy. Według młodych katolików to sakrament pokuty i pojednania jest najbardziej stresującym przeżyciem. My podzielamy opinię ... sami pamiętamy swoją pierwszą spowiedź i nie ukrywamy, to był moment niezwykle emocjonujący.O tym, że małe serca przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa, w parafiach przypominała odświętna dekoracja ... białe wstęgi, piękne kwiaty, przystrojone ołtarze ...

Dekoracja w kościele Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce

Dekoracja w kościele św. Bartłomieja w Lipowej

Tuż po 10.00 przed kościołem Matki Bożej Różańcowej w Ostrem-Twardorzeczce  pojawili się pierwsi odświętnie ubrani drugoklasiści. Z minuty na minutę przed świątynią gromadziło się coraz więcej przejętych dzieci i ich rodziców.

Punktualnie o godz. 10.30 ks. proboszcz Krzysztof Gałecki powitał dzieci, rodziców i przybyłych gości.
Poświecił zgromadzonych, a rodzice udzielili błogosławieństwa swoim pociechom.


Następnie drugoklasiści udali się do wnętrza kościoła aby po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej.


***Tego samego dnia swój wielki dzień miały także dzieci z Parafii św. Bartłomieja w Lipowej

Uroczyste powitanie ze strony księży odbyło się o godz. 11.30.
W ceremonii udział wzięli: ks.Proboszcz Jan Kudłacik, ks. Paweł Rojczak - przygotowujący dzieci do I-szej Komunii Świętej  i ks. Henryk z Krakowa.Dzieci ubrane w śnieżnobiałe alby symbolizujące czystość duchową i gotowość do przyjęcia Komunii Świętej skierowały prośbę do rodziców o udzielenie błogosławieństwa.
To był niezwykle wzruszający moment ...

 Następnie wszyscy udali się na spotkanie z Panem Jezusem.
Przed ołtarzem swoje miejsce zajęły dzieci pierwszokomunijne. Tuż za nimi rodzice, chrzestni i najbliższa rodzina. Szybko cały kościół wypełnił się po brzegi ...
Jesteśmy przekonani, że ta niezwykle wzruszająca uroczystość, pozostanie  w pamięci zarówno dzieci, jak i ich rodziców, na zawsze.
Teraz trwa BIAŁY TYDZIEŃ, który ma przyzwyczaić do świadomego i systematycznego uczestnictwa w Eucharystii.

Drogie Dzieci !

Z okazji Waszej Pierwszej Komunii Świętej życzymy Wam obfitych Łask Bożych, niech sakrament Eucharystii umacnia w Was wiarę, nadzieję i miłość, a błogosławieństwo i radość  tego szczególnego dnia, na zawsze pozostaną w Waszej pamięci. A więcej zdjęć z Pierwszej Komunii Świętej zarówno w Ostrem, jak i w Lipowej obejrzeć możecie w naszej galerii - TUTAJ 


5 komentarzy:

 1. Leśna to nie są okolice Lipowej? U nas dopiero jutro jest pierwsza komunia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiemy, że jutro w Leśnej jest I-sza Komunia :) Podobnie jak i w Słotwinie :) I również w obu miejscowościach się pojawimy i przygotujemy relację :) Pozdrawiamy :)

   Usuń
 2. Śliczna i wzruszająca komunia, relacja i zdjęcia cudne. Dziękujemy bardzo, mamy śliczną pamiatkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. komunia jest moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem zarówno jak i dla rodziców jak i dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne zdjęcia, dobrze że pogoda dopisała :)

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)