sobota, 16 maja 2015

I-sza Komunia Święta w Słotwinie i Leśnej ...


Maj to miesiąc I-szych Komunii Świętych. W naszej gminie w pierwszą niedzielę miesiąca swój wielki dzień miały dzieci z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Ostrem -Twardorzeczce i z Parafii św. Bartłomieja w Lipowej. Z kolei druga niedziela maja  należała do drugoklasistów z Parafii w Słotwinie i Leśnej.


Największy dar w życiu - Eucharystia Przyjęcie po raz pierwszy Pana Jezusa do serca to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Przez cały rok drugoklasiści przygotowywali się do tego dnia pod czujnym okiem swoich księży. Uczyli się modlitw, pieśni, poznawali życie Pana Jezusa. Księża tłumaczyli dzieciom, czym tak naprawdę jest ten dzień i podkreślali rolę duchową. To ważne aby zwrócić uwagę dziecka, że to nie prezenty w tym dniu są ważne, tylko spotkanie z Panem Jezusem.


Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie, jak co roku oczarowała nas wystrojem.
Przed kościołem białe kokardy, nad wejściem napis
 "Nawracajcie się  i wierzcie w Ewangelię",
a w środku świątyni piękne kwiaty, przystrojone ławki i prześliczna dekoracja przy bocznym ołtarzu.


O godz.10.30 ks. Proboszcz Mieczysław Grabowski przywitał dzieci, rodziców i przybyłych gości. Dzieci w śnieżnobiałych albach, na tle zielonej scenerii prezentowały się niezwykle pięknie.
W tym roku do sakramentu przystąpiło 12 małych parafian.Po poświeceniu zgromadzonych,
 dzieci zwróciły się do rodziców z prośbą o błogosławieństwo.  

Po tym niezwykle wzruszającym momencie, wszyscy udali się na uroczystą Mszę Świętą.  

***


Tej samej niedzieli, 10 maja swój wielki dzień mieli drugoklasiści z Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej. W tym roku do I-szej Komunii Świętej przystąpiło łącznie 28 uczniów ze SP Leśna i SP Sienna. 

Pierwsi odświętnie ubrani mali katolicy pojawili się pół godziny przed czasem. Z przejęciem wyczekiwali  początku uroczystości. 

Punktualnie o godz. 11.00 ks. Proboszcz Piotr Sadkiewicz rozpoczął ceremonię. 
Powitanie wszystkich dzieci i rodziców  odbyło się tuż przed świątynią.


Tutaj też wszyscy zgromadzeni zostali poświęceni, a dzieci otrzymały błogosławieństwo od rodziców. Następnie kapłan zaprosił wszystkich na spotkanie z Panem Jezusem.

Białe wstęgi, kwiaty i  piękna dekoracja przy ołtarzu ... to wszystko przypominało o uroczystym charakterze tego dnia. Całość uświetnił chór ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennej...

Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowa niedziela pozostanie w pamięci młodych katolików i ich rodziców na zawsze. 


Drogie Dzieci!

Niech radosny dzień Pierwszej Komunii Świętej pozostawi w Waszych sercach szczególny ślad Dobroci i Miłości Bożej.
Niech Pan Jezus, który zagościł w Waszych sercach otacza Was zawsze swoją opieką.Na koniec serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie czeka na Was więcej zdjęć z uroczystych Komunii Świętych  KLIKNIJ
10 komentarzy:

 1. Czekałam na relację niecierpliwością i warto było. Piękne zdjęcia, a moja córcia na głównej stronie; dziękuję bardzo! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za poślizg z relacją, niestety inne obowiązki spadły i musiałam odłożyć pisanie na bok. Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że fotki się podobają :) To wyjątkowy dzień, który warto uwiecznić na pamiątkę :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Anielsko wyglądają dzieci w albach. Nie ma rewii mody - wszyscy tak samo :) Ślicznie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne zdanie :) Dzieci prześlicznie wyglądają w albach, skromnie, ale pięknie :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Piękna uroczystość ! U mnie dopiero przed bardzo się denerwuję, oby nam pogoda siadła. A do powyższego komenta, to też podobają się mi alby i cieszę się bo też u nas dzieci je mają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, piękna uroczystość :) U Ciebie też będzie pięknie, bo I-sza Komunia Św. to taki wyjątkowy czas, który pamiętamy całe życie ... jako dzieci i jako rodzice :)
   Będzie dobrze, zobaczysz :) Trzymam kciuki :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Piękne profesjonalne fotki i znakomity fotograf ,Anetko kawał dobrej roboty robisz tym blogiem .Pozdrawiam Gosia P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, dziękuję bardzo za ciepłe słowa. Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają :) Starałam się, aby dzieci i ich rodzice mieli pamiątkę z tej wyjątkowej uroczystości :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 5. wiktoria kowalska19 maja 2015 14:40

  bardzo piekne zdjecia

  OdpowiedzUsuń
 6. wiktoria kowalska19 maja 2015 14:42

  to bardzo mile i uroczyste slowa ktore mi sie bardzo podobaja
  !

  OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)