środa, 1 czerwca 2016

VI Dzień Dziecka w Ostrem ...


"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat"

                                                                    Janusz Korczak


Dzisiaj  1 czerwca - Dzień Dziecka :)
 Dzień wyjątkowo radosny  dla wszystkich... To dzisiaj dzieci są niezwykle pogodne i uśmiechnięte,
 a ich rodzice szczęśliwsi niż zwykle.I właśnie z okazji dzisiejszego święta, organizowane są liczne imprezy. Już w niedzielę odbędzie się Parafiada w Lipowej, z kolei w minioną sobotę, 28 maja 2016r. odbyła się szósta edycja festynu w Ostrem.  I właśnie o tej imprezie dzisiaj będzie na naszej stronie. 

Fantastyczna zabawa przygotowana przez Radę Sołecką, OSP Ostre oraz radnego Stanisława Machowskiego, z roku na rok przyciąga coraz większą grupę dzieciaków. Na tą niezwykle kreatywną imprezę przychodzą całe rodziny. Tutaj wszyscy świetnie się bawią bez względu na wiek. I wcale się nie dziwimy .... Zresztą sami zobaczcie ...

Festyn prowadziła organizatorka tego wyjątkowego dnia pani Anna Skórzak, która wspólnie z wolontariuszami przygotowała dla dzieciaków mnóstwo ciekawych gier, zabaw, konkursów. W konkurencje zaangażowani zostali także rodzice, którzy wspólnie z pociechami walczyli o nagrody.


Przy oddzielaniu grochu od fasoli ważna była spostrzegawczość, precyzja i szybkość wykonania zadania.

Z kolei przy skakaniu na skakance bez dobrej kondycji ani rusz ... 

W każdej konkurencji mamy stawały na wysokości zadania, i tak też było  przy zwijaniu wełny w kłębek. 

Współzawodnictwo ma to do siebie, że tracimy sporo energii ...
Dlatego po licznych konkursach czas na "małe co nie co". Serwowano dania na gorąco... czekały kiełbaski z ogniska i ziemniaczki w mundurkach posypane koperkiem,
 i na zimno - banany, arbuzy (mniam), sałatki owocowe, napoje ...
Podczas zabawy pojawił się Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, który dla wszystkich dzieci przywiózł wielką torbę cukierków.
Jak festyn to i malowanie twarzy musi być.  Najmłodsi pomysłów mieli sporo ... i ani się nie obejrzeliśmy, a boisko opanowały liczne motylki, księżniczki, kotki i wiele, wiele innych kolorowych postaci....


Wielki entuzjazm wywołała Grupa Rekonstrukcji Historycznej  "Białogród" ze Strumienia, która wspólnie z członkami Drużyny Południe, przygotowała specjalny pokaz dla publiczności.

 Pojedynek na miecze i tarcze to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów podczas festynu... Walce przyglądali się wszyscy z zainteresowaniem, a kto chciał mógł sam spróbować swoich sił !
Można było także zobaczyć stroje, przymierzyć prawdziwe hełmy, zbroje i miecze ...


Jak co roku, miejscami najbardziej obleganymi przez najmłodszych były dmuchańce. Te atrakcje  pojawiły się dzięki ks. Piotrowi Sadkiewiczowi -Proboszczowi Parafii w Leśnej - za które organizatorzy  serdecznie dziękują.

Dla trochę starszych uczestników festynu przygotowano mega niespodziankę ... strzelnicę !!! Z całą pewnością taka atrakcja usatysfakcjonowała wielu... Wszak strzelanie do celu prawdziwą wiatrówką to dopiero coś ...Pogoda w sobotnie popołudnie spłatała nam małego figla ... W trakcie imprezy, w oddali słychać było burzę... całe szczęście do nas nie dotarła, choć nie ukrywamy, lekkiego "stracha" mieliśmy... Za to odwiedził nas ... niezaproszony przez nikogo - deszczyk, który troszkę nam zakłócił zabawę ... Jednak patrząc na to z optymistycznej strony, to w tak ciepły dzień, takie ochłodzenie jak znalazł ... hihi.... A poza tym kto powiedział, że w deszczu nie można się świetnie bawić ??? Można i nasze zdjęcia właśnie o tym świadczą ...

Hokej podczas deszczu? A czemu by nie ... to dopiero zabawa :)

 To był fantastyczny Dzień Dziecka, podczas którego i dzieci, i dorośli rewelacyjnie się bawili.  Taki rodzinny dzień, w obecnych zabieganych czasach jest jak najbardziej wskazany ... To czas na relaks, to czas dla dziecka... a te chwile są dla wszystkich po prostu bezcenne. 
Nie możemy pominąć faktu, że przychodząc na festyn do Ostrego, rodzice nie muszą martwić się o finanse. Tutaj wszystko jest darmowe! A to akurat dla większości ma spore znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wyjściu na tego typu zabawę.


Wiadomo, tu 5 zł, tam 2 zł, za chwilę 10 zł, i tak tworzy się spora kwota do wydania ... A jeśli mamy więcej niż jedno dziecko, to  wydatek rośnie w oczach... A co jeśli nasz portfel do tych grubych nie należy? Wiadomo, pociecha z atrakcji nie skorzysta, a nawet nie pojawi się na tego typu zabawie, gdyż rodziny po prostu zrezygnują z wyjścia na festyn... A  kto jak nie dzieci mają mieć prawo do zabawy? W Ostrem to wszystko bardzo dobrze rozumieją i  tutaj nie ma podziału na lepszych i gorszych... Tutaj wszyscy są równi ... Tutaj każde Dziecko jest ważne! Tutaj Dzień Dziecka, to prawdziwe Święto KAŻDEGO Dziecka !!!

Gratulujemy organizatorom i życzymy Wam dalszego zapału, wytrwałości i siły oraz dużej liczby sponsorów. Dzięki Wam kolejny Dzień Dziecka pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, jako wyjątkowo udana impreza .  Brawo Ostre !!!
A teraz zapraszamy do galerii, gdzie czekają na Was fotki 
z sobotniego festynu w Ostrem KLIKNIJ

1 komentarz:

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)