niedziela, 26 czerwca 2016

Zakończenie Roku Szkolnego ...

Zdecydowanie jest taki dzień w roku szkolnym, który jest lubiany przez wszystkich uczniów. I to tak bardzo, że czekają na niego z utęsknieniem:) Tym dniem jest ... koniec roku szkolnego :) W tym roku  przypadł na 24 czerwca 2016r. (piątek).
Dodatkowo w naszej gminie odbyło się Ogólnopolskie Zakończenie Roku Szkolnego z udziałem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.Tradycyjnie ten dzień rozpoczął się od uroczystych Mszy Świętych w poszczególnych parafiach. My tym razem udaliśmy się do  Leśnej. W kościele św. Michała Archanioła nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 8.00. Świątynia wypełniła się dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami.

 Mszę św. poprowadził ks. proboszcz Piotr Sadkiewicz. 


W trakcie, usłyszeć mogliśmy pieśni w wykonaniu Scholi, które podkreśliły podniosły charakter nabożeństwa.  

Po Mszy Świętej, udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Leśnej.

Na wstępie pani dyrektor  zaprosiła rzecznika, wójta i radnych na pokaz teledysku w wykonaniu uczniów. 
A do jakiej piosenki? 
Oczywiście dobrze wszystkim znanej "Happy" Pharrella Williamsa :) 
Uczniowie  nakręcając własną wersje tego utworu pokazali, jak bardzo są szczęśliwi, weseli i radośni. Koniecznie obejrzyjcie TUTAJ !

Uroczystość poprowadziła pani pedagog Anna Ryszka. Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i gości powitała  także dyrektor szkoły pani Małgorzata Dróżdż.

Dodać musimy, że w uroczystości gośćmi specjalnymi byli: pan Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka, pan Jan Góra - Wójt Gminy Lipowa, pani Teresa Handzlik - autorka kampanii "Nie jestem Niewidzialny", pan Andrzej Binda- Przewodniczący Rady Gminy, pani Krystyna Małysa-Brodka -radna, ks. Piotr Sadkiewicz- proboszcz Parafii w Leśnej, laureat Orderu Uśmiechu i "Obrońca godności dzieci", o czym pisaliśmy TUTAJPodczas uroczystości uczniom klas IV-VI wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Lipowa pan Jan Góra oraz Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak. Panowie pogratulowali wszystkim promocji do kolejnej klasy.  Rzecznik podkreślił, że mijające 10 m-cy nauki, to był okres wytężonej pracy i każdy uczeń, bez względu na uzyskane wyniki powinien być z siebie dumny. Życzył wszystkim udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Zwrócił uwagę, aby na co dzień wykazywać się odwagą i bohaterstwem, o czym mówi najnowsza kampania Rzecznika "Odwaga ratuje życie".


Kolejno zaprezentowali się uczniowie klasy 5b, którzy pod kierunkiem pani Ireny Mikusek przygotowali pożegnanie roku szkolnego.


W podziękowaniu za odwiedziny, rzecznik odebrał z rąk dzieci kwiaty i własnoręcznie wykonane upominki. 


Z kolei na ręce pani dyrektor, pan Michalak ofiarował pięknie oprawiony Kodeks Praw Dziecka z własnoręcznym podpisem, a dla wszystkich uczniów przygotował prezenty niespodzianki. 

Uroczystość zakończył występ szkolnego zespołu muzycznego.I oczywiście najważniejsze, pamiątkowy wpis do szkolnej księgi :)


Kolejno udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennej. Tam gości serdecznie powitali  uczniowie i nauczyciele.  

Na początek pan Michalak obejrzał pokój ks. Jana Twardowskiego.  Miejsce wywarło na nim spore wrażenie. 

Następnie rzecznik odwiedził przedszkolaków. Dzieci wręczyły mu pamiątkowe zdjęcie z poprzedniej wizyty, a także  przepięknie zatańczyły Poloneza (taniec możecie obejrzeć na fejbukowej stronie pana Marka Michalaka TUTAJ


I jeszcze pamiątkowe zdjęcie ...

Kolejno rzecznik udał się na szkolną akademię. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Zoń. Przywitała dzieci i ich rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości: pana Marka Michalaka - rzecznika Praw Dziecka, pana Jana Górę- Wójta Gminy Lipowa, ks. Piotra Sadkiewicza - proboszcza Parafii w Leśnej, panią Teresę Handzlik- organizatorkę kampanii "Nie jestem Niewidzialny", panią Jolantę Pryszcz - Sekretarz Gminy, pana Andrzeja Bindę- Przewodniczącego Rady Gminy oraz  radnego pana Janusza Szymańskiego.  

Następnie scena należała do uczniów, którzy przygotowali piękny apel.  
Dla szóstoklasistów przygotowano fantastyczną niespodziankę. Prezentację zdjęć z sześciu lat  pobytu w szkole. Taka pamiątka - coś pięknego. Projekcja wywoływała salwy śmiechu, ale także i łzy wzruszenia.  Ale nie ma się co dziwić... Za uczniami sześć lat pełnych ciężkiej pracy, zabawy, radości, smutku, nowych przyjaźni, wycieczek... A ten filmik to uchwycenie najpiękniejszych chwil, które pozostaną z nimi na zawsze.

Po chwilach wzruszeń głos zabrał rzecznik, który mówił, jak ważne jest właściwe podejście do dzieci,  o czasie i jego jakości, jaki spędzamy z dzieckiem, o roli nauczyciela, o pedagogu Januszu Korczaku, na którym powinniśmy się wzorować wychowując dzieci.I tak nadeszła pora na wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, dyplomów.  Jako, że klasa niezwykle zdolna, to i rzecznik miał pełne ręce roboty.  Jak sam stwierdził był pod wrażeniem osiągnięć szóstoklasistów i tak wysokiego poziomu nauczania. 

Rodzicom zdolnych uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Rzecznik został uhonorowany tytułem Przyjaciela Szkoły i otrzymał od uczniów góralski kapelusz. Nie ukrywał, że prezent bardzo go ucieszył, bo o takim nakryciu głowy marzył od dawna :)Jak w poprzednich szkołach, tak i tutaj dzieci otrzymały od rzecznika prezenty niespodzianki.

I tak pożegnaliśmy rok szkolny. Teraz przed uczniami czas koloni, obozów, rodzinnych wyjazdów. To okres beztroski, relaksu, zabawy. Zatem wszystkim uczniom życzymy samych słonecznych dni, ciekawych znajomości i spełnienia wakacyjnych planów. Pamiętajcie o rozwadze i bezpieczeństwie, tak abyście za dwa miesiące, szczęśliwi i pełni wrażeń mogli zasiąść w szkolnych ławkach. 

I jeszcze słówko do grona pedagogicznego...
 Drodzy Wychowawcy, Nauczyciele, Dyrektorzy!
Dziękujemy Wam bardzo za niegasnący zapał w przekazywanie wiedzy, za cierpliwość, opiekę i wyrozumiałość. Życzymy Was spokojnych wakacji, udanego odpoczynku i naładowania akumulatorów. 


A teraz zapraszamy Was do GALERII, gdzie czeka na Was więcej zdjęć z uroczystości KLIKNIJZachęcamy do zerknięcia  na stronę Rzecznika Praw Dziecka, gdzie także przeczytacie o zakończeniu roku w Leśnej i Siennej  TUTAJ 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)