środa, 25 stycznia 2017

Opłatek Seniorów w Słotwinie...

W sobotę 14 stycznia 2017r.  w Słotwinie odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów, zorganizowane przez ks. proboszcza Mieczysława Grabowskiego, Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz Akcję Katolicką.


 Uroczystości rozpoczęły się w tutejszym kościele, gdzie o godz. 14.00 odbyła się Msza Święta w intencji seniorów.


 Po  Nabożeństwie wszyscy udali się do sali OSP Słotwina. Tam czekały już nakryte białymi obrusami stoły, a na nich odświętne dekoracje oraz zapalone świece. Proboszcz parafii ks. Mieczysław Grabowski powitał wszystkich gości i zaprosił na jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Słotwinie. 
Seniorzy byli pod dużym wrażeniem młodych aktorów i sowicie nagrodzili ich brawami. 

Po przedstawieniu - na seniorów oraz dzieci i ich rodziców czekał pyszny obiad. 

Ziemniaki, mięso i surówka znikały z talerzy błyskawicznie. Ale nie ma się co dziwić, jak co roku wszystko było smaczne i po prostu rozpływało się  w ustach. O podniebienia gości, zadbała szefowa kuchni Anna Paciorek, która jak zawsze spisała się na medal. Pomagały jej Maria Binda-Sapeta (sołtys Słotwiny) - oraz członkinie Akcji Katolickiej. 


 Podczas spotkania nie zapomniano o życzeniach i podzieleniu się opłatkiem - symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.  

O oprawę muzyczną zadbał niezastąpiony Mieczysław Stec.

 I taka mała niespodzianka.... zobaczcie kto pokusił się o solówkę na akordeonie ... Brawo dla księdza Mieczysława! 
Przy kawie, herbacie, słodkościach i wspólnym kolędowaniu, sobotnie spotkanie minęło niepostrzeżenie. Kolejne, w przyszłym roku, na które już dziś zapraszamy. A tymczasem koniecznie zerknijcie TUTAJ, gdzie czekają na Was fotki z uroczystości.
***

Tego samego dnia, spotkanie opłatkowe dla seniorów odbyło się w Ostrem. Szczegóły TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)