czwartek, 2 lutego 2017

W nagrodę u Jurka Owsiaka ...

 
Wczoraj całą Polskę obiegła informacja, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma szanse na nagrodę Nobla. Właśnie w ten dzień w siedzibie Fundacji w Warszawie, gratulację Jurkowi Owsiakowi osobiście złożyła młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Twardorzeczce.


Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu (działającego od lat pod opieką pani pedagog Bożeny Jakubiec) do Warszawy wybrali się w nagrodę za aktywną i bezinteresowną działalność młodzieży na rzecz innych. Dodamy, że w tegorocznym 25. Finale WOŚP wzięło udział 22 wolontariuszy, którzy pomimo surowej aury, dzielnie kwestowali w Lipowej, Twardorzeczce, Ostrem, Leśnej i Słotwinie. Hojni ofiarodawcy z gminy Lipowa stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu nasi kwestujący zebrali rekordową kwotę 12.694,87 zł.

Opiekunowie: Bożena Jakubiec i Szymon Wróbel
 w towarzystwie Jurka Owsiaka


Podczas pobytu w stolicy, uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili FundacjęWOŚP, poznali ludzi pracujących tam na co dzień i wzięli udział w nagraniu „Vlogu Jurka”, emitowanego na portalu kreciola.tv. 

KLIKNIJ

Jurek Owsiak otrzymał od uczniów serce z piernika i oczywiście nasze regionalne kwiaty z bibułki. 


- Była to nagroda za ich aktywną działalność i myślę, że wspaniałe przeżycie dla tych naszych młodych mieszkańców. Taką postawę i chęć bezinteresownej pomocy innym u młodych ludzi trzeba doceniać. Cieszę się, że Pani Bożena Jakubiec z pięknymi efektami prowadzi taki klub. - mówi wójt gminy Lipowa Jan Góra.
ŹRÓDŁO:

1 komentarz:

  1. Zaangażowanie dzieci super ale szkoda, że muszą żebrać dla NFOZ i Owsiaka:(

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)