środa, 24 maja 2017

I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich...W piątek, 19 maja 2017r. w Dolinie Zimnika odbyły się "I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji" .
Start półmaratonu zaplanowano na godz. 10.00, jednak w biurze zawodów, pierwsi zawodnicy pojawiali się już od godz. 8.00.

Z minuty na minutę przybywało uczestników ...
Przed biegiem ważna jest rozgrzewka ... o tym zawodnicy wiedzą doskonale :)
Każdy kto się pojawił pokibicować na starcie, miał nie lada okazję zobaczyć i usłyszeć wyjątkową, muzyczną oprawę wydarzenia, a mianowicie fenomenalną Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Historię orkiestry znajdziecie TUTAJ.Czas na oficjalne otwarcie mistrzostw.  Powodzenia w biegu życzył m.in. Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. Jeszcze tylko krótkie objaśnienie trasy i można ruszać ... Na miejsca, gotowi, start ...
Na starcie stanęło ponad 100 zawodników reprezentujący służby mundurowe z całego kraju.Trasa wiodła malowniczą Doliną Zimnika, następnie przez Kościelec i Malinowską Skałę prosto na szczyt góry Skrzyczne (1257m n.p.m). 


Szczyt Skrzycznego  to przeszło połowa trasy, tutaj robimy pętelkę i z powrotem do Doliny Zimnika. 

Musimy dodać, że tego dnia pogoda była wymarzona, dzięki czemu zawodnicy mogli rozkoszować się niesamowitymi widokami na Kotlinę Żywiecką oraz Dolinę Zimnika.

Uczestnicy do pokonania mieli 21,097 km trasy pełnej niespodzianek. Startujący biegli po asfalcie, kamieniach, wśród leśnych ścieżek i grzbietami gór, gdzie palące Słońce dawało się we znaki... Czekały liczne podbiegi, zbiegi a także strome kamieniste podejścia.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała ekipa ratowników GOPR.

Pomimo dość trudnej trasy, biegacze z uśmiechem na ustach pokonywali kolejne kilometry...

Na trasie działały punkty odżywcze, obsługiwane przez młodzież z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, z klasy policyjnej. Na zdjęciu obok, uczennice z nauczycielem, który zorganizował wyjazd młodzieży, Pawłem Roczyną.
Piątkowe wydarzenie przyciągnęło liczne media...


W Dolinie Zimnika wśród dopingujących, pojawił się dobrze Wam znany komandor Maratonu Beskidy - Edward Dudek. Przy okazji zapraszamy biegaczy na jubileuszowy X Maraton Beskidy, który odbędzie się 4 listopada. Trasa raz dłuższa, ale po tym jak sobie świetnie poradziliście na 21 km to wiemy, że każdy dodatkowy kilometr to dla Was pestka. A poza tym już większość trasy znacie :)  Zapisy trwają!
O Maratonie Beskidy przeczytacie na naszej stronie w corocznych relacjach z imprezy (2016, 2015, 2014, 2013).
Na mecie na wszystkich czekały zasłużone medale i brawa!Po takim wysiłku, najlepsza jest zimna woda... a takiej nie brakowało.... Ochłodzenie w górskim potoku to coś o czym można tylko pomarzyć... a jak widać marzenia się u nas spełniają :)

Organizatorzy zadbali  o wszystko. Przygotowano wyśmienity poczęstunek ... były kiełbaski prosto z ogniska, pyszna grochówka, drożdżówki oraz zimne i ciepłe napoje. 

Oczekując na wyniki, przy smacznym posiłku, uczestnicy wymieniali się wrażeniami z trasy.
 Czas na ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych z najlepszych. 

Jako pierwszy na mecie zjawił się Jacek Michulec z KPP Żywiec, który tym samym zdobył tytuł i puchar  Najlepszego Zawodnika Mistrzostw. Tuż za nim Łukasz Hildebrand z KMP Katowice. Jako trzeci pojawił się Rafał Jura z KWP Kraków.

Wśród pań pierwsza dobiegła Anna Porzuczek ze Straży Miejskiej w Tychach, która zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw. Druga  była Monika Nawrat z KMP Katowice, a trzecia Sylwia Skrzypek z KWP Kraków.

Mistrzostwa rozegrano w kategoriach: kobiety do lat 35, kobiety powyżej lat 35, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej lat 35. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.


Nagrodzone zostały także najlepsze drużyny zespołowe. I tak: I m-ce zdobyli panowie z KWP Kraków, II m-ce JW 4101 Lubliniec, III m-ce OISW Katowice. Wyniki klasyfikacji zespołowej znajdziecie TUTAJ.

Najlepszym zawodnikom puchary wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia,   Komendant Powiatowy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Katowicach Andrzej Socha, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów Maciej Dziergas, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Poseł PiS Kazimierz Matuszny, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek, Sekretarz Gminy Lipowa Jolanta Pryszcz oraz Radna Gminy Lipowa Katarzyna Skrzypek.


Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie i ... obietnica spotkania za rok :)

Organizatorami biegu byli: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Organizatorzy wspierani byli przez: IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka.

A teraz zapraszamy do GALERII, w której znajdziecie mnóstwo zdjęć z półmaratonu KLIKNIJ.

Również zachęcamy do odwiedzenia galerii Edwarda Dudka, który fotki robił wysoko w górach TUTAJ.

ŹRÓDŁO:
fot. Paulina Smolik, Edward Dudek - Dziękujemy za udostępnienie zdjęć.


2 komentarze:

  1. Serdecznie gratuluję za wspaniała fotorelacje z tej imprezy. Cieszę się bardzo że przy okazji tej imprezy promujesz nasz X Jubileuszowy Maraton Beskidy ! A co za tym idzie piękno tej naszej Doliny Zimnika, którą to odkryłem przed 45 laty. Do zobaczenia na kolejnej imprezie w naszych Beskidach i czekam z niecierpliwością na kolejnego bloga Anetko !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ujęcia naszych mistrzostw DZIĘKUJEMY!

    OdpowiedzUsuń

Możesz komentować ze swojego konta, anonimowo, lub wpisując imię/ nick zaznaczając "nazwa/adres". Nie odpowiadamy za treść komentarzy czytelników. Komentarze wulgarne nie będą publikowane.

Dziękujemy za komentarz :)
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie :)